На Івано-Франківщині від коронавірусу померло немовля: інфікована мати відмовлялася від госпіталізації

На Івано-Франківщині від коронавірусу померло немовля: інфікована мати відмовлялася від госпіталізації

Фото: Associated Press

Попри позитивний тест на на COVID-19 вагітна жінка не звернулася до медиків, а до пологів лікувалася вдома.

Від ускладнень, викликаних коронавірусною інфекцією, у пологовому будинку в місті  Коломиї (Івано-Франківська область) померла новонароджена дівчинка.

Про цей випадок повідомив директор Івано-Франківського обласного центру контролю і профілактики хвороб Руслан Савчук місцевому виданню “Галка”. 

За його словами, 26-річна вагітна жінка відчула нездужання і звернулася у місцевий медичний заклад, де їй зробили швидкий тест на COVID-19. Результат аналізу показав наявність коронавірусу, пацієнтку одразу скерували в обласний перинатальний центр. Однак від госпіталізації жінка відмовилася. Вона самостійно зробила ПЛР-тест у приватній лабораторії і, попри те, що він виявився позитивним, знову не звернулася до медиків, а лікувалася вдома.

Повторний ПЛР-тест у приватній лабораторії показав у вагітної жінки негативний результат, а через два дні вона поступила у пологовий будинок у Коломиї та народила дівчинку.

Як розповів Роман Савчук, одразу після народження стан дитини різко погіршився, її перевели у реанімацію через важкі дихальні розлади (діагноз — вроджена пневмонія) та підключили до апарату штучної вентиляції легень. 

Попри всі намагання лікарів, немовля померло того ж дня. Посмертний аналіз показав наявність у новонародженої дитини вірусу COVID-19.

Нагадаємо, раніше в Українському гуманітарному інституті повідомили, що після вакцинації від коронавірусу помер 19-річний студент.

Повʼязані теми:

Наступна публікація