На харчових фабриках коронавірус могли підхопити в 30 разів більше британців, ніж повідомлялося - розслідування

Дата публікації
Перегляди
403
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На харчових фабриках коронавірус могли підхопити в 30 разів більше британців, ніж повідомлялося - розслідування

Фото: УНІАН

Один з працівників розповів, що на роботі їм було наказано носити коробки для тортів як імпровізовані маски.

Реальне число хворих на коронавірус працівників британських підприємств харчової промисловості може в 30 разів перевищувати офіційні дані статистики. Немалий вплив на офіційні дані мають роботодавці. 

Про це йдеться в новому розслідуванні британської організації PIRC, повідомляє The Independent. Були проведені інтерв`ю та опитування серед працівників на підприємствах. 

На фабриках харчової промисловості, зокрема м`ясопереробних заводах, які забезпечують продуктами британські супермаркети та ресторани, виявляли кілька великих спалахів COVID-19. Водночас працівники повідомляли про роботу в тісному середовищі та тиск з боку роботодавців щодо того, аби не брати вихідних навіть за наявності симптомів коронавірусу. 

За даними розслідування PIRC, яка консультує акціонерів щодо етичних інвестицій, на підприємствах виявили щонайменше 1461 випадок COVID-19 та шість смертей. Втім, до Виконавчого управління з охорони праці (HSE) надходили офіційні дані лише про 47 випадків зараження та відсутність смертей на робочих місцях. 

PIRC пояснює таку невідповідність у даних певною "лазівкою", яка дозволяє компаніям визначати, чи працівники підхопили недугу на робочому місці, чи деінде.

Працівники звинувачують уряд у закритті очей на кількість іфекцій на харчових комбінатах, яка зростає, та заниженні офіційної статистики про нові випадки захворювання на коронавірус. Вони також наголошують, що "це може призвести до подальших спалахів". 

Експертка з питань праці PIRC, Еліс Мартін, піддала сумніву звіти, подані компаніями, що займаються виробництвом харчових продуктів, заявивши, що вони "не мають довіри".

"Ми закликаємо компанії з усіх секторів розміщувати якомога більше інформації про тестування, випадки та летальні випадки у відкритому доступі", - додала вона.

Один неназваний працівник великого заводу в Північному Мідлендсі розповів, що працівникам було наказано носити коробки для тортів як імпровізовані маски, а інший співрозмовник сказав, що аудит на заводі був "бутафорією".

"Аудитори сидять у кабінеті протягом години, коли приїжджають робити документи, і всі прибирають завод", - сказав співробітник.

Водночас речник Британської асоціації переробників м'яса сказав: "Була невелика кількість спалахів. Компанії, які переживають спалах, працюють разом із IMT (командою з управління інцидентами) від місцевих компетентних органів і дотримуються їхніх вказівок, щоб обмежити спалах та можливу причину передавання".

Нагадаємо, наразі немає науково підтверджених свідчень про те, що коронавірус може передаватися за допомогою їжі і найвищий ризик шопінгу полягає у перебуванні серед великої кількості людей. Проте подекуди можна побачити поради про те, що овочі та фрукти потрібно мити з милом, а усі поверхні ретельно протирати та дезінфікувати. Що з цього є слушною порадою, а що ні - читайте у матеріалі

Їжа для пенсіонерів, готелі для медиків: як українські підприємці допомагають під час карантину

Їжа для пенсіонерів, готелі для медиків: як українські підприємці допомагають під час карантину

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
403
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація