На Буковині розгорівся скандал через швиде закриття лікарняного після коронавірусу

На Буковині розгорівся скандал через швиде закриття лікарняного після коронавірусу

фото умовне / Фото: pixabay.com

Після лікування COVID-19 у жінки залишилось погане самопочуття, утім вона змушена повертатись на роботу, бо тест коронавірусу не виявив.

У Чернівецькій області виник конфлікт за участю викладачки вокалу центру "Юність Буковини" Ірини Кабачій та медиків. Жінка, яка перехворіла на COVID-19, скаржиться, що їй "закрили" лікарняний, хоча вона ще погано почувається.

Як пише місцеве видання АСС, у 31-річної Ірини Кабачій 11 вересня ПЛР-тест підтвердив коронавірус. Далі у жінки розвинулась пневмонія, яка уразила 25% легень.

"ЗМУШЕНА БУДУ СПІВАТИ, ХОЧА БОЛЯЧЕ НАВІТЬ ВДИХНУТИ"

Жінка розповіла, що лікувалась амбулаторно, їй призначили антибіотики. Висока температура трималася 3 дні. Далі пішла на спад, до 37,2 градуса. 21 вересня другий ПЛР-тест уже показав негативний результат.

"Попри це мене ще турбує кашель, пневмонія є, мені важко навіть по дому ходити – сильна слабкість виснажує. А щовечора температура піднімається до 37-37,1. Попри всі скарги, сімейна лікарка закрила мені лікарняний 22-м вересня. Сказала, що причин далі тримати немає, оскільки коронавірусу в організмі вже немає. Але хіба можна виписувати на роботу людину з недолікованою пневмонією? Я щодня працюю з дітьми – у мене 5-6 уроків. Хвилююся не лише за себе, що фізично не маю сил проводити уроки, а й за дітей – щоби не дай Боже їх не інфікувати", - скаржиться жінка.

За словами Ірини Кабачій, вона здала два тести. Перший із них був позитивний, а другий - негативний. Тому вона наполягає на ще одному тесті, аби переконатися, що вірусу в її організмі точно немає.

"Я взяла відпустку за власний рахунок, аби долікуватися та пройти додаткове обстеження. На роботі мені потрібно 6 годин співати з дітьми. А зараз боляче навіть вдих зробити. Мій сімейний лікар у відпустці і не може відкрити новий лікарняний. Інші лікарі теж такої змоги не мають. У департаменті охорони здоров`я мені відповіли, що я - заручниця ситуації", -  розповідає викладачка вокалу.

ПОЯСНЕННЯ ЛІКАРІВ

Тим часом завідувачка Лужанської амбулаторії Оксана Юрійчук, де лікувалася жінка, каже, що медики не мають підстав для продовженя лікарняного.

"Медичний заклад не може перетримувати хворого, якщо він не має відповідних симптомів, а тест у нього негативний. У пацієнтки протягом 7 днів була нормальна температура. Ми не маємо підстав для продовження лікарняного. Інакше до нас виникатимуть питання від органів контролю", - розповіла завідувачка.

ОСТАТОЧНЕ РІШЕННЯ ЗА СІМЕЙНИМ ЛІКАРЕМ

Інфекціоністка Ольга Кобевко пояснює, що негативний тест означає, що вірусу в організмі людини вже немає. Тому, якщо дозволяє стан здоров’я, хворому можуть "закрити" лікарняний і пустити на роботу. Проте у разі, якщо залишаються певні симптоми і здоров’я не дозволяє, сімейний лікар може подовжити лікарняний. Остаточне рішення залишається за ним.

Якщо ж після коронавірусної хвороби залишається стійка непрацездатність, пацієнт може отримати й інвалідність. Проте, знову ж таки, остаточне рішення ухвалює сімейний лікар. Першочергове – стан пацієнта та результати ПЛР-тесту.

ПЕРШОЧЕРГОВЕ – СТАН ПАЦІЄНТА ТА РЕЗУЛЬТАТ ПЛР-ТЕСТУ

За словами директора департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА Олега Чорного, сімейний лікар робить висновки на основі показників пацієнта. За нинішнім протоколом достатньо одного негативного результату ПЛР-тесту, якщо немає клінічних ознак, щоби виписати хворого.

Водночас кількість днів не грає ролі – першочерговими є стан здоров’я пацієнта та результат ПЛР-тестування.

"Остаточні висновки лікар робить на основі великої кількості показників: температури тіла, потреби в кисневій дотації, стану ураження легень, аналізів крові тощо", - зазначив головний лікар області Олег Чорний.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про 32-річну киянку Олександру, яка отримала серйозні ускладнення внаслідок COVID-19. За словами жінки, коронавірус призвів до ураження її мозку.

Повʼязані теми:

Наступна публікація