Попри анонсоване урядом пом'якшення карантинних заходів, на Буковині обмеження триватимуть довший період часу.
У понеділок, 4 травня, у Чернівецькій області повідомили про ще 61 випадок COVID-19.
Впродовж доби лабораторний центр дослідив 376 нових зразків, повідомив голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук на своїй сторінці у Facebook.
Загалом від початку спалаху на Буковині новим типом коронавірусу заразилися 1 948 людей. З них 53 пацієнти померли від ускладнень COVID-19, тоді як ще 159 - одужали та виписалися з лікарень.
Посадовець зазначив, що у медичних закладах Чернівців закінчуються ліжко-місця, виділені для хворих на COVID-19. Допомогти готова Чернівецька ОДА.
"Як тільки забракне місця у міській лікарні №3, недужих почне приймати госпіталь ветеранів війни. Тамтешній персонал готовий до роботи з інфікованими COVID-19. У госпіталі зможуть надавати якісні медичні послуги всім чернівчанам, які цього потребуватимуть", - зазначив Осачук.
За словами очільника ОДА, якщо кількість хворих на Буковині надалі зростатиме, то у госпітальні бази можуть перепрофілювати санаторій "Садгора" та перинатальний центр.
Також посадовець наголосив, що попри анонсоване урядом пом'якшення карантинних заходів, на Буковині обмеження триватимуть довший період часу. "Для областей, де число хворих залишається високим та продовжує зростати, діятиме адаптивний карантин, - повідомив Осачук. - Так, до 22 травня у нашій області буде особливий режим в’їзду та виїзду, також не відновлюватимуть міжрайонне автобусне сполучення".
На Буковині сьогодні, 4 травня, офіційно підтверджено ще 61 випадок зараження коронавірусом. Лабораторний центр...
Опубліковано Сергій Осачук Понеділок, 4 травня 2020 р.
Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.
Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.
За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні.
Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.
Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!