Мутований коронавірус: що відомо про новий штам, де з'явився та куди встиг дістатися

Мутований коронавірус: що відомо про новий штам, де з'явився та куди встиг дістатися

Фото: Associated Press

За словами британського прем'єр-міністра Бориса Джонсона, цей новий варіант коронавірусу може бути на 70% більш заразним, ніж старий.

Тільки-но у світі стартувала вакцинація від коронавірусу і з’явилася надія нарешті побороти пандемію, як Велика Британія, країна, яка першою почала робити щеплення, заявила про появу нового штаму мутованого COVID-19 "VUI – 202012/01", який передається набагато легше, аніж його попередники. 20 грудня про виявлення мутованого коронавірусу заявили у ще щонайменше шести країнах на трьох континентах - у Європі, Австралії та Африці. Водночас країни почали масово припиняти авіасполучення з Великою Британію та станом на 21 грудня ми вже маємо понад 20 країн світу, які заборонили польоти.

ТСН.ua зібрав усе, що наразі відомо про новий штам "COVID-19 "VUI – 202012/01".

Коли і де з'явився 

Відомо, що перший випадок нового штаму COVID-19 виявили в Англії (Велика Британія). Про виявлення мутованого коронавірусу влада Великої Британії заявила 14 грудня. Відомо вже про понад тисячу випадків зараження цим новим штамом. 19 грудня британський уряд вирішив посилити карантин від 20 грудня.

Служба громадської охорони здоров'я Англії 20 грудня повідомила, що новий варіант коронавирусу в Британії почав стрімко розповсюджуватися ще від середини листопада, а міг з'явитися в країні взагалі ще у вересні 2020 року. Водночас до середини листопада він поширювався досить повільно. 

Що відомо про новий штам коронавірусу

Мутований коронавірус "VUI – 202012/01" передається легше, аніж його попередники, втім, немає доказів того, що він збільшує ймовірність важкого перебігу захворювання чи смерті. Зазначається, що дослідження у цьому напрямку тривають. 

За словами британського прем'єр-міністра Бориса Джонсона, цей новий варіант коронавірусу може бути на 70% більш заразним, ніж старий. Технічна керівниця ВООЗ щодо COVID-19 Марія Ван Керкхове підтвердила, що новий штам має здатність поширюватися швидше, ніж попередній варіант коронавірусу.

Чи ефективні у боротьбі з ним розроблені вакцини проти COVID-19

Водночас спосіб боротьби з інфекцією залишається таким же: потрібно уникати тісного контакту з іншими людьми. "Мийте руки, носіть маску, тримайтеся на відстані від інших та зменшуйте соціальні контакти", - наголосили британські фахівці.

У Службі громадської охорони здоров'я Британії додали, що поки не мають доказів того, що розроблена компаніями Pfizer та BioNTech вакцина від COVID-19 не захищає від нового штаму. Лабораторні дослідження у цьому напрямку наразі є пріоритетними. В ВООЗ також сумніваються, що новий штам вплине на ефективність вакцин.

Куди встиг дістатися

Станом на вечір неділі, 20 грудня, новий штам коронавірусу вже виявили щонайменше в шести країнах на трьох континентах - у Європі, Австралії та Африці. Всесвітня організація охорони здоров'я заявила про 11 випадків інфікування мутованим вірусом за межами Британії - дев'ять у Данії, та по одному у Нідерландах та Австралії. Новий штам вірусу також зафіксували в Італії та Південноафриканській Республіці.

Як реагує світ - посилення карантинних заходів 

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) у неділю, 20 грудня, закликала європейські країни посилити заходи у боротьбі з коронавірусом через появу у Великій Британії його нового штаму. 

Так, від 20 грудня у самій Британії почали переходити до жорсткого карантину. А низка країн Європи та світу одна за одною масово ухвалюють рішення про призупинення авіа- та іншого сполучення із Великою Британією та іншими країнами, де виявили мутований коронавірус.

Станом на 21 грудня заборону на перельоти туди вже ввели Нідерланди, Франція, Ізраїль, Німеччина, Італія, Австрія, Бельгія, Швеція, Швейцарія, Фінляндія, Канада, Литва, Латвія, Естонія, Болгарія, Хорватія, Чехія, Польща, Аргентина, Марокко, Колумбія, Туреччина, Саудівська Аравія, Кувейт. Греція і Кіпр ввели для тих, хто прибуває з Британії карантин, а в Іспанії вимагатимуть негативні тести. Закриття транспортного сполучення з країною зараз обговорюють в Індії і ще кількох державах. Україна сполучення в Великою Британією поки не припиняла.

Очікується, що 21 грудня відбудеться екстрене засідання ЄС, на якому буде обговорюватися введення обмежень на рівні всіх 27 держав-членів.

Британією шириться новий штам коронавірусу

Британією шириться новий штам коронавірусу

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація