Мутацію "британського" штаму коронавірусу виявили у Бразилії ще вісім місяців тому - The Sun

Мутацію "британського" штаму коронавірусу виявили у Бразилії ще вісім місяців тому - The Sun

Фото: Associated Press

Водночас британці є світовими лідерами за рівнем генетичного секвенування.

Мутацію N501Y, яку Велика Британія виявила в новому штамі COVID-19, вперше зафіксували у Бразилії ще вісім місяців тому.

Про це повідомляє The Sun

Зазначається, що мутація N501Y в шиповидном білку є однією з найбільш значущих в новій варіації коронавірусу, оскільки саме вона здатна підвищувати заразність.

"Щонайменше дві з мутацій у новому варіанті, N501Y з квітня 2020 у Бразилії та 69-70del з січня-лютого 2020 року в Таїланді та Німеччині, вже циркулювали у всьому світі до об'єднання в цей новий варіант", - зазначає вірусолог Лестерського університету Джуліан Танг.

Експерти ж наголошують, що британці є світовими лідерами за рівнем генетичного секвенування зразків пацієнтів із COVID-19.

"Ось чому вони знаходять ці речі. Цілком ймовірно, що те, що ми спостерігаємо у Великій Британії, є лише верхівкою айсберга. Є, швидше за все, багато мутацій, про які ми поки що не знаємо, оскільки більшість країн світу постійно не проводить відстеження мутацій", - кажуть вони.

Загалом у світі нараховують щонайменше 23 варіації SARS-CoV-2. 

Як повідомлялося, Велика Британія заявила про появу нового штаму мутованого коронавірусу "VUI – 202012/01", який передається набагато легше, аніж його попередники.

У коментарі ТСН.ua лікар Рівненської обласної дитячої лікарні Павло Сільковський розповів, що мутація коронавірусу була прогнозованою і в цьому немає нічого дивного, а страх людей перед новою недугою "підігрівають" науковці

Тим часом ВООЗ заявила, що COVID-19 мутує повільніше за сезонний грип.

Британію відправили на самоізоляцію через новий штам коронавірусу, а Німеччина готується до щеплення

Британію відправили на самоізоляцію через новий штам коронавірусу, а Німеччина готується до щеплення

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація