"Можна було підготуватись": у МОЗ відповіли на критику щодо заборони продажу шкарпеток і футболок

"Можна було підготуватись": у МОЗ відповіли на критику щодо заборони продажу шкарпеток і футболок

Ілюстрація / Фото: Associated Press

Купити шкарпетки й футболки під час посиленого карантину можна онлайн.

Обмеження на період посиленого січневого карантину, який діє в Україні до 24 січня, ухвалив уряд ще в грудні, тому громадяни мали достатньо часу, щоб завчасно придбати необхідні речі, продаж яких заборонений нині.

Про це міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив під час брифінгу 11 січня.

Очільник МОЗ каже, що українцям анонсували посилений карантин ще на початку грудня. І, на його думку, до початку введення обмежень можна було розрахувати, скільки знадобиться товарів, заборонених наразі для продажу в магазинах, зокрема, і  нових пар шкарпеток та футболок.

"І я вважаю, що ці 16 днів, які ми відвели на цей карантин, можливо було до них підготуватися. Що таке підготуватися? Точно було можливо розрахувати, яка кількість нових шкарпеток або футболок потрібна людині на цей час", – сказав Степанов.

Натомість, якщо все ж є необхідність у товарах, які поки не можуть продаватися у магазинах, голова МОЗ радить здійснювати покупки онлайн.

"Якщо ви не встигли купити шкарпетки або футболки, ви це спокійно можете зробити за допомогою інтернет-магазинів, оскільки адресну доставку, інтернет-торгівлю ніхто не скасовував", – додав він.

Крім того, міністр охорони здоров’я запевнив, що карантин посилили для зменшення кількості інфікування українців коронавірусом. А тому він наполегливо закликав дотримуватися чинних обмежень.

"Усі карантинні обмеження введено з однією метою – зменшити контакти між людьми. Чим менше заражається, тим менше тих, хто має важкий перебіг захворювання, менше смертей від нього. Прошу з розумінням до цього ставитися. Давайте дотримуватися карантинних обмежень, не так довго нам залишилося це робити", – додав Степанов.

Нагадаємо:

Локдаун в Києві: чи дотримуються карантинних обмежень жителі столиці

Локдаун в Києві: чи дотримуються карантинних обмежень жителі столиці

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація