МОЗ закупить ліки від коронавірусу в США найближчим часом

МОЗ закупить ліки від коронавірусу в США найближчим часом

Фото: Pexels

Йдеться про "Ремдесивір", який нині тестують в США.

Міністерство охорони здоров'я планує закупити в США препарат, який американські медики назвали дієвим під час боротьби з коронавірусом. Про це на онлайн-брифінгу заявив міністр Максим Степанов.

"Цей лікарський засіб, "Ремдесивір", був включений до нашого протоколу, до нашого стандарту лікування 2 квітня. Це дійсно противірусний лікарський засіб, який виготовляється однією з провідних американських компаній. МОЗ зараз займається тим, щоб закупити цей лікарський засіб і привезти його до України, зокрема за допомогою дипломатичних каналів", — сказав він.

Дивіться наживо брифінг щодо ситуації з протидією поширенню коронавірусу в Україні.

Опубліковано ТСН Неділя, 19 квітня 2020 р.

Раніше повідомлялося, що у США тестують новий препарат від коронавірусу "Ремдесивір", від якого хворі одужують менше ніж за тиждень. "Ремдесивір" є противірусним препаратом для лікування Еболи та гарячки Марбург. Також його ефективно тестували і проти деяких коронавірусів, зокрема збудників близькосхідного коронавірусного респіраторного синдрому (MERS) та тяжкого гострого респіраторного синдрому (SARS). Про ефективність "Ремдесивіру" говорили також і китайські лікарі.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Наступна публікація