МОЗ взяло на озброєння проти коронавірусу препарат "Фавіпіравір": як він діє проти вірусів

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
МОЗ взяло на озброєння проти коронавірусу препарат "Фавіпіравір": як він діє проти вірусів

Наскільки дієвий "Фавіпіравір" під час лікування коронавірусу.

В Україну з Японії відправлять лікарський засіб "Фавіпіравір", який був ефективний під час лікування коронавірусних хворих. ТСН.ua розповідає, що це за ліки.

Зазначимо, не займайтеся самолікуванням, у разі появи симптомів коронавірусної інфекції звертайтеся до сімейного лікаря.

Що сталося

Міністерство охорони здоров’я оновило протокол лікування хворих на коронавірусну інфекцію та додало до списку препаратів лікарський засіб "Фавіпіравір".

Фото: Pexels

Вього Японія передасть 20 країнам світу розроблений місцевою компанією противірусний препарат "Авіган" ("Фавіпіравір" або "T-705"), який показав непогані результати лікування хворих на коронавірусну інфекцію. Серед них буде і наша країна.

"Ми вдячні уряду Японії, що дуже швидко відгукнулися на наше прохання про допомогу, і Україна увійшла до списку 20 країн, які отримають ці ліки", - заявив глава МЗС Дмитро Кулеба.

Як відомо, "Фавіпіравір" потрапить у країну через систему ООН. Далі МОЗ розподілить його по медустановам.

Варто зазначити, що після того, як японський уряд вирішив надіслати "Фавіпіравір" у 20 країн світу, акції компанії Fujifilm зросли на 15%. Але прессекретар компанії заявив, що вони вироблять "Фавіпіравір" лише на замовлення й не мають на меті його продавати.  

Що це за препарат

"Фавіпіравір" (Favipiravir), відомий також як T-705 або Авіган — синтетичний противірусний препарат, який розробила японська компанія Toyama Chemical/Fuji Film 1998 року.

"Фавіпіравір" активний проти РНК-вмісних вірусів. Як і деякі інші експериментальні противірусні препарати (T-1105 та T-1106), препарат є похідним піразинкарбоксаміду. До "Фавіпіравіру" чутливими є віруси грипу, гарячки Західного Нілу, жовтої гарячки, ящура, Ебола, а також інші віруси родини Flaviviridae.

Фото: flickr.com

Японські лікарі зазначають, що спочатку "Авіган" розробляли як засіб проти грипу, але під час експериментів, він показав "позитивні результати" і в лікуванні коронавірусної хвороби.

ВООЗ поки не коментувала використання цього препарату для лікування Covid-19.

Однак препарат може показати ефективність у лікуванні коронавірусних хворих тільки, якщо доза буде в три рази більша, ніж необхідна для лікування грипу.

Більше того, "Фавіпіравір" якісно відрізняється від інших противірусних та протигрипозних препаратів тим, що він агресивніший і застосовується у разі високопатогенних вірусів, які стійкі до інших препаратів.

Як працює

Механізм дії препарату полягає у селективному пригніченні ферменту РНК-залежної РНК-полімерази. "Фавіпіравір" не інгібує синтез РНК та ДНК у клітинах ссавців, і не токсичний для них.

Кому вживати не можна

До протипоказань цього лікарського засобу входять:

підвищена чутливість до основного компоненту і допоміжних компонентів препарату;

Ним не можна лікувати дітей та вагітних жінок.

Влада Китаю заявляла, що у "Фавіпіравіру" немає побічних ефектів, але японські лікарі з цим не згодні.

Під час японських досліджень було встановлено, що препарат може спричинити загибель плоду або призвести до його деформації. Такий ефект помітили не лише під час вживання препарату вагітними жінками, а й чоловіками. За словами лікарів, "Фавіпіравір" впливає на сперму чоловіка, тим самим завдаючи негативних наслідків майбутній дитині.

"Фавіпіравір" для хворих на коронавірус

Вивчення препарату проводилося в Шеньчжені і в Ухані. У першому випадку "Фавіпіравір" давали 35 інфікованим, а 45 пацієнтів лікували Лопінавіром / Ритонавіром.

Виявилося, що у заражених COVID-19 пацієнтів, що приймали "Фавіпіравір", захворювання вилікувалося набагато швидше, ніж у інших інфікованих. В середньому на четвертий день терапії у таких пацієнтів аналіз на наявність коронавірусу в організмі був негативним. У представників другої групи одужання ставалося лише за тиждень.

Зазначається, що через два дні після початку вживання "Фавіпіравіра" у 73,4% інфікованих жар припинявся. У той же час у контрольній групі температуру збити вдалося лише у 26,3% пацієнтів.

Фото: Associated Press

Таким чином, за результатами семиденного дослідження "Фавіпіравіра" в Ухані, 80% інфікованих COVID-19 видужали. Тому фахівці дійшли висновку, що препарат успішно впорався з покладеним на нього завданням.

Також є інформація, що препарат не дуже ефективний, якщо пацієнт тривалий час хворіє на коронавірус.

"Ми дали "Авіган" від 70 до 80 осіб, але, схоже, він не працює так добре, коли вірус вже розмножився", - розповіло джерело видання Mainichi Shimbun.

Згідно з інструкцією Фавіпіравіра тривалість терапії не має перевищувати 5 діб.

Чи можна придбати в Україні

У великих мережах аптек у Києві цей препарат не продається. Також відомо, що в Державному реєстрі лікарських засобів України "Фавіпіравір" не зареєстрований.

Однак у США (в різних дозах та пакуваннях) коштував від 65 дол (1768 грн) за 10 мг до 135 дол (3672 грн) за 100 мг.

Читайте також:

  • В Австралії знайшли препарат, який вбиває коронавірус за дві доби: ним лікують від паразитів та дають верблюдам
  • Ліки "Плаквеніл" від коронавірусу почали завозити до України: чи допоможуть вони хворим
  • Чи вживати Парацетамол у разі коронавірусу: поради вчених та фармацевтів
  • Ліки від коронавірусу: де у світі вже знають, чим лікувати інфекцію
  • Японські ліки виявилися ефективними проти коронавірусу

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація