МОЗ розробило "дорожню карту" вакцинації: коли і кому робитимуть щеплення

МОЗ розробило "дорожню карту" вакцинації: коли і кому робитимуть щеплення

Фото: Associated Press

МОЗ хоче за два роки вакцинувати від коронавірусу щонайменше 50% українців.

В Україні вакцинація від коронавірусу триватиме упродовж 2021-2022 років — такі терміни зумовлені розробленою МОЗ і міжнародними експертами "дорожньою картою".

Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов. 

Наказ, яким затверджується "дорожня карта" щеплень, буде підписаний та оприлюднений на ресурсах МОЗ вже 24 грудня. За словами міністра, це буде багаторівнева кампанія з вакцинації від COVID-19, мета якої — охопити упродовж цих двох років щонайменше 50% населення країни.

"Вакцинація буде добровільною. Держава має запропонувати можливість вакцинації, це й буде зроблено. Люди визначатимуться, чи будуть вони вакцинуватися. Але ми, як МОЗ, максимально будемо радити зробити цю вакцинацію безпечною вакциною", — сказав Степанов.

Він додав, що кампанія щеплень повинна початися у лютому, утім, все залежатиме від постачань вакцини до України. Координацію процесу імунізації від коронавірусу українців здійснюватимуть оперативний штаб МОЗ та регіональні координатори.

Зокрема, виділено дев'ять пріоритетних груп для вакцинації від коронавірус: медпрацівники; військовослужбовці ОС; працівники соціальної сфери; працівники та особи, які проживають в установах з надання довгострокового догляду та підтримки; люди віком від 60 років; вчителі та працівники освіти; особи віком від 18 до 59 років із захворюваннями з груп ризику; працівники критично-важливих структур державної безпеки; працівники та особи, що перебувають в місцях обмеження волі та СІЗО.

Як повідомлялося раніше, Центр громадського здоров'я оприлюднив план вакцинації українців від коронавірусу. За документом, щеплення робитимуть у чотири етапи: від січня до квітня 2021 року; від квітня до червня; від червня до вересня та від вересня до березня 2022 року. 

Степанов заявив, що першу партію вакцини Україна може отримати вже у лютому

Степанов заявив, що першу партію вакцини Україна може отримати вже у лютому

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація