МОЗ розриває контракт на поставку COVID-вакцин з Індії

МОЗ розриває контракт на поставку COVID-вакцин з Індії

Фото: УНІАН

Індійський виробник не виконав своїх зобов'язань, поставивши із 12 млн доз тільки 500 тисяч.

Міністерство охорони здоров’я України планує розірвати контракт на поставку вакцини AstraZeneca (CoviShield) та Novavax від індійської компанії Serum Institute of India, хоча вже зробила передплату за 2 мільйони доз.

Про це повідомив на зустрічі із журналістами міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, передає УП.

За його словами, з приводу поставки вакцин від індійського виробника приймається політичне рішення.

“Я буду розривати контракт з Serum Institute of India. І по півтора мільйонах Covishield, і по 10 мільйонах Novavax”, - наголосив Ляшко.

Загалом між Україною та індійським інститутом сироватки крові законтрактовано 2 мільйони доз вакцини AstraZeneca (CoviShield) та 10 мільйонів доз вакцини Novavax. Наразі в Україну надійшло тільки 500 тисяч доз CoviShield.

“Перемовини з Serum Institute of India були, але вони не виконували свої обіцянки... Невиконання умов угоди вони пояснювали спалахом коронавірусу в Індії та забороною на експорт вакцин”, – повідомив міністр.

Україна вже встигла зробити передплату за два мільйони доз вакцини Novavax, але вирішила відмовитися від цієї поставки. Яку суму проплатила закупівельна організація Crown Agency за цю поставку і як буде відбуватися повернення коштів, міністр не уточнив.

“У контракті чітко прописана можливість розірвання і міжнародна закупівельна організація Crown Agency буде працювати над цим", - сказав він.

За словами Віктора Ляшка, препарат Novavax не зареєстрований в жодній країні світу і не визнаний ВООЗ, тому на нього не поширюється сертифікат про вакцинацію. “Навіть, якщо його привезуть, то дуже мало людей буде ним вакцинуватися”, – зазначив Ляшко.

Нагадаємо, щеплення в Україні проводять чотирма вакцинами: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Moderna, CoronaVac від Sinovac Biotech і AstraZeneca (Covishield, SKBio).

Раніше у МОЗ повідомили, що план вакцинувати 5 млн українців до кінця літа виконали на понад 80%. Впродовж тижня щеплюють майже мільйон осіб.

Повʼязані теми:

Наступна публікація