МОЗ рекомендує зменшити інтервал між дозами CoronaVac до 14 днів

МОЗ рекомендує зменшити інтервал між дозами CoronaVac до 14 днів

Фото: Associated Press

Рішення ухвалене у зв’язку зі стрімким поширенням штаму коронавірусу "Дельта".

Міністерство охорони здоров’я України рекомендує мінімально можливий інтервал між двома дозами вакцини проти COVID-19 CoronaVac — 14 днів. Раніше рекомендований інтервал між дозами становив 28 днів.

Про це йдеться в заяві МОЗ.

Експерти українського міністерства проаналізували рекомендації Всесвітньої організації охорони та останні дослідження ефективності вакцини CoronaVac за різних інтервалів між дозами. Своє рішення МОЗ пов’язує зі стрімким поширенням більш заразного штаму коронавірусу "Дельта".

"За даними різних досліджень, узагальненими Стратегічною консультативною групою експертів, що консультує ВООЗ, після вакцинації двома дозами з інтервалом у 14 днів ефективність вакцини CoronaVac проти розвитку симптоматичної форми захворювання коливалась від 51% до 84%, ефективність проти госпіталізації сягала 100%", - ідеться в повідомленні.

У МОЗ додали, що пацієнти вже можуть просити медиків зробити друге щеплення через цей інтервал. 

Що це за препарат

  • CoronaVac - це інактивована вакцина, тобто розроблена на основі мертвих частинок вірусу SARS-CoV-2. Вони не можуть спровокувати хворобу, але тренують організм реагувати, коли він стикається з реальним вірусом.
  • Вакцину вводять двічі: з інтервалом від двох до чотирьох тижнів.
  • Після уколу може бути озноб, підвищена температура, головний біль, а також набряк чи почервоніння в місці ін'єкції.

Нагадаємо, що головний санітарний лікар України Ігор Кузін заявив, що вакцинація від коронавірусної інфекції може врятувати життя. Як свідчить досвід різних країн світу, найвища летальність від хвороби, викликаної штамом “Дельта”, саме серед невакцинованого населення.

Як повідомлялося, в Україні є ризик вибухових темпів збільшення кількості хворих на COVID-19. Минулого тижня захворюваність зросла у 1,5 рази, госпіталізація — у 9,5 разів.

Раніше стало відомо, що вакцина від COVID-19 китайського виробника Sinovac Biotech під назвою CoronaVac, згідно з дослідженням в Індонезії, запобігає госпіталізації у разі зараження коронавірусом на 96% і на 94% - симптоматичній хворобі.

Новини світу: ВООЗ схвалила використання китайської вакцини CoronaVac

Новини світу: ВООЗ схвалила використання китайської вакцини CoronaVac

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Вакцина проти коронавірусу
Наступна публікація