МОЗ планує вводити щепленим від COVID-19 другу дозу вакцини з Південної Кореї

МОЗ планує вводити щепленим від COVID-19 другу дозу вакцини з Південної Кореї

Фото: Associated Press

Covishield та вакцина, виготовлена південнокорейською компанією SK Bioscience Co Ltd. (AstraZeneca-SKBio), є ідентичними.

У Міністерстві охорони здоров'я заявили, що усі вакцини AstraZeneca проти COVID-19, незалежно від країни виробництва, є взаємозамінними.

Про це інформує пресслужба відомства.

Таким чином, українці, які отримали перше щеплення від коронавірусу індійським препаратом Covishield, можуть робити друге щеплення вакциною AstraZeneca, виробленою в інших країнах.

"Такі рекомендації МОЗ України надала Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ)", — запевнили у міністерстві.

Зазначається, що Covishield та вакцина, виготовлена південнокорейською компанією SK Bioscience Co Ltd. (AstraZeneca-SKBio), є ідентичними за складом та технологіями виготовлення. Вони не розглядаються як різні вакцини та є взаємозамінними.

Водночас у МОЗ попередили, що вакцини різних типів та створені різними компаніями не є взаємозамінними.

"Тобто людей, які отримали першу дозу векторної вакцини AstraZeneca/Covishield, не можна щепити другою дозою вакцини іншого типу, наприклад мРНК-вакциною від Pfizer-Biontech або інактивованою вакциною CoronaVac/Sinovac, бо щодо цих препаратів недостатньо даних про взаємозамінність та вони можуть відрізнятися за технологіями виготовлення", — пояснили у Міністерстві охорони здоров'я.

МОЗ обіцяє, що вакцина для другого уколу всім, хто щепився першою дозою, буде в достатній кількості.

Нагадаємо, що Індія зупинила експорт вакцини Covishield до України.

Коли відновлять експорт індійського препарату "Covishield"

Коли відновлять експорт індійського препарату "Covishield"

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація