МОЗ оновило механізм надання допомоги пацієнту з підозрою на коронавірус

МОЗ оновило механізм надання допомоги пацієнту з підозрою на коронавірус

Фото: Associated Press

Перш за все, людина повинна звернутися до сімейного лікаря.

Міністерство охорони здоров’я України оновило покроковий механізм надання допомоги пацієнту з підозрою на коронавірусну хворобу COVID-19.

Про це йдеться на сторінці відомства у Facebook у неділю, 6 вересня.

"У разі появи симптомів COVID-19 у пацієнта сімейний лікар зобов'язаний діяти за затвердженим МОЗ алгоритмом та ухвалити рішення про подальше лікування хворого", - йдеться в повідомленні.

Так, згідно із оприлюдненою інфографікою, пацієнт, перш за все, повинен звернутися до сімейного лікаря. Після консультації телефоном лікар вирішить, чи необхідна госпіталізація. Виїзд сімейного лікаря до пацієнта здійснюється за необхідності.

Далі відбувається виклик мобільної бригади для забору зразків для тесту на COVID-19 та передавання зразків до лабораторії.

У разі підтвердження у хворого COVID-19, передбачено надання меддопомоги в амбулаторно-поліклінічних умовах з спостереженням інфікованого.

Як зазначається, пацієнту від моменту звернення до сімейного лікаря рекомендовано самоізолюватися до встановлення діагнозу.

У разі, якщо людина не має свого сімейного лікаря, то вона може звернутися за меддопомогою, зателефонувавши на обласну "гарячу" лінію з питань коронавірусу.

У разі підвищення температури вище за 38 градусів, що погано піддається корекції (тимчасове, не більше ніж на 1-1,5 години зниження на тлі приймання жарознижувальних препаратів з наступним її підвищенням), радять телефонувати за номером "103".

Нагадаємо, що в Україні 6 вересня зранку кількість випадків коронавірусної інфекції зросла до 135 894. За останню добу в країні виявили 2 107 заражених COVID-19.

Синдром COVID-стресу: пандемія коронавірусу вплинула на ментальне здоров'я мільйонів людей

Синдром COVID-стресу: пандемія коронавірусу вплинула на ментальне здоров'я мільйонів людей

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація