МОЗ анонсувало українську вакцину проти коронавірусу: що відомо про розробку препарату

Дата публікації
Перегляди
2119
Поділитись:
WhatsApp
Viber
МОЗ анонсувало українську вакцину проти коронавірусу: що відомо про розробку препарату

Фото: Associated Press

Степанов каже, що вона може з'явитися вже за рік.

Щонайменше за рік в Україні може з'явитися своя вакцина проти коронавірусу, переконаний Максим Степанов. Напередодні міністр охорони здоров'я розповів про деякі подробиці роботи над сенсанційним препаратом.

Про деталі української розробки — у сюжеті Сніданку з 1+1.
 
Українські вчені наблизилися до створення вакцини від COVID-19. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що працюють над нею вже пів року.  Вчені інституту мікробіології разом із американською компанією проводили тестування на тваринах та людських клітинах.

"Вони отримали стійкий результат щодо вироблення антитіл організмами тварин. Цей кандидат на вакцину показав повну нейтралізацію вірусу вже на живих клітинах людини", — розповів міністр.

В Україні лабораторій для проведення таких досліджень немає, тож довелося звернутися до інших країн. Допомоги шукали в Туреччині та США. Там знайшли лабораторії з належним рівнем біозахисту. Далі на препарат чекає три етапи клінічних випробувань. Де саме їх проводитимуть, поки що невідомо. Наразі фахівці обирають виробництво з відповідними умовами. Якщо все мине вдало, то готова вакцина в Україні може з’явитися через рік, заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Що відомо про українську вакцину від COVID-19

Що відомо про українську вакцину від COVID-19

Українці такій новині радіти не поспішають. Скептично налаштовані й деякі українські науковці. Доктор медичних наук і професорка Алла Мироненко говорить, що уперспективу української вакцини не вірить. Вона необхідна вже найближчим часом. Натомість для того, аби створити український препарат, знадобиться не один рік. "25 років Україна не виготовляє власних вакцин. Тому це просто марна трата і марні сподівання", — каже вона. 

Поки Україна завершила перші випробування на тваринах і людських клітинах, у світі вже 40 вакцин-кандидатів перебувають на етапі клінічних випробувань. Наразі десять із них – на третій фазі, після якої людство дізнається про їхню ефективність і безпеку.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Автор
Тетяна КурпітаТетяна Курпіта
Дата публікації
Перегляди
2119
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація