Moderna знищила 400 тисяч доз вакцини проти COVID-19: що трапилося
Це довелося зробити через збій при виробництві вакцини.

Американський виробник вакцин від COVID-19 Moderna знищила 400 000 доз препарату. Браковану партію довелося знищити, оскільки збій на останніх етапах виробництва призвів до проблеми з фільтрацією і скомпрометував продукт.
Як зазначив головний науковий консультант Монсеф Слауї, ці 400 000 доз ще не були поміщені у флакони і були частиною більш широкої партії об'ємом 1,4 млн доз, інформує у п'ятницю, 18 грудня, Bloomberg.
Незважаючи на збій, представник Moderna з Кембриджа (штат Массачусетс) Рей Джордан підкреслює, що компанія не вибивається з раніше намічених планів виробити 20 млн доз в цьому місяці і від 85 до 100 млн у першому кварталі 2021 року.
Своєю чергою, Управління з санітарного нагляду за якістю продовольства та медикаментів МОЗ США (FDA) більшістю голосів схвалило екстрене використання розробленої компанією Moderna вакцини від COVID-19. Зазначається, що адміністрація країни в негайному порядку приступає до розподілу препарату.
Тим часом, віцепрезидент США Майк Пенс вже зробив щеплення від коронавірусу. Вакцинувався він публічно, перед камерами у прямому ефірі, щоб таким чином заохотити до імунізації й населення. Згідно з інформацією, разом зі Пенсом вакцинувалися також його дружина Карен та генеральний хірург США Джером Адамс. Усі троє отримали вакцину компаній Pfizer/BioNTech, яка була схвалена 11 грудня.
Відео У Європі планують розпочати вакцинацію від коронавірусу з 27 грудня
На тритижневий новорічний локдаун закриється Польща. У тамтешньому уряді повідомили: з 28 грудня і до 17 січня країна буде на жорсткому карантині. У новорічну ніч діятиме комендантська година. А усю Італію на час зимових свят планують оголосити "червоною" зоною і запровадити максимально жорсткі обмеження аж до заборони виходити з дому без нагальної потреби. У ЄС тим часом оновили список "безпечних" країн: України, як і раніше, у цьому переліку немає. Кампанію вакцинації від коронавірусу у Європі планують почати 27 грудня, у Єврокомісії радять робити це одночасно в усіх країнах ЄС.
