Moderna озвучила амбіційні плани: наступного року випустити до мільярда доз вакцини проти COVID-19

Moderna озвучила амбіційні плани: наступного року випустити до мільярда доз вакцини проти COVID-19

Фото: Associated Press

Для імунізації вакциною потрібно два щеплення на людину з інтервалом в один місяць.

Американська біотехнологічна компанія Moderna заявила, що до кінця березня виробить 145 млн доз вакцини від коронавірусу, якою планують імунізувати до 60 мільйонів осіб в США і 12,5 мільйона за межами країни у цей період.

Як повідомляє у п'ятницю, 4 грудня, The Wall Street Journal цього місяця Moderna збирається в США надати 20 мільйонів доз своєї вакцини, а потім від 85 до 100 мільйонів доз протягом першого кварталу 2021 року.

Крім того, за межами США Moderna планує поставити від 15 до 25 мільйонів доз в перші три місяці 2021 року. Усього наступного року фармацевтична компанія планує випустити від 500 мільйонів до одного мільярда доз.

Тим часом весь світ ось-ось починає вакцинуватися проти коронавірусу. Китай і Туреччина запустили вакцинування в тестовому варіанті. Британія починає вакцинацію вже з наступного тижня. Німеччина - з середини грудня, за ними Бельгія, Іспанія, Польща. США почнуть вакцинуватися до 25 грудня. 

Як повідомлялося, першу ліцензію на випуск своєї вакцини від коронавірусу отримали американська Pfizer і німецька BioNTech компанії. Їхня вакцина BNT162 вже пройшла дослідження ефективності, яке показало, що вона на 95% захищає від COVID-19.

Вакцина компанії Moderna — друга в черзі на схвалення. Раніше ж FDA повідомило, що проведе засідання, на якому розгляне заявку компанії Moderna на екстрене використання її вакцини від коронавірусу COVID-19, 17 грудня. 

Олександр Коляда: як працює вакцина від коронавірусу та коли її чекати в Україні

Олександр Коляда: як працює вакцина від коронавірусу та коли її чекати в Україні

Повʼязані теми:

Наступна публікація