Моделювання передбачило масштабну другу хвилю коронавірусу після відкриття шкіл

Моделювання передбачило масштабну другу хвилю коронавірусу після відкриття шкіл

Аби зарадити цьому, потрібна ефективна система тестувань та відстеження контактів.

Згідно з новим моделюванням британських дослідників, відкриття шкіл у вересні та інші послаблення без ефективної стратегії тестування, відстеження контактів та ізоляції може призвести до другої хвилі коронавірусу, удвічі масштабнішої за першу. 

Про це пише Sky News.

Дослідники з Каліфорнійського університету і Лондонської школи гігієни і тропічної медицини (LSHTM) вивчили можливі наслідки відкриття шкіл у Великій Британії в поєднанні з більш широким відкриттям суспільства, як-от збільшення кількості батьків, які повертаються на роботу, і посилення спілкування.

Дослідження передбачає "оптимістичний" сценарій, за яким можна відстежити 68% контактів людей з позитивним результатом. У більш песимістичному сценарії охоплення становило 40%.

Автори виявили, що з підвищеним рівнем тестування і ефективним відстеженням контактів і ізоляцією можна запобігти епідемії. Але в найгіршому випадку друга хвиля може бути в 2,3 раза більшою за першу. 

Передбачається, що близько 70% людей повернуться на робочі місця після того, як їхні діти повернуться до школи.  Один з авторів, Кріс Бонелло, професор соціології громадської охорони здоров'я в LSHTM, сказав, що нинішня система тестування Британії має охоплення у близько 50%.

"Наші результати показують, що у Великій Британії можна було б уникнути вторинної епідемічної хвилі, якби можна було діагностувати достатню кількість людей з симптоматичною інфекцією, а їхні контакти простежувати і ефективно ізолювати", - сказав він.

Відповідаючи на дослідження, міністр місцевого самоврядування Саймон Кларк сказав Sky News, що питання повного відкриття шкіл цієї осені "не обговорюється" - їх точно відкриють.

Нагадаємо, Сполученими Штатами Америки прокотилась хвиля вчительських мітингів. Освітяни просять навчатися дистанційно і не відкривати школи у вересні. Причина - висока захворюваність на коронавірус.

Повʼязані теми:

Наступна публікація