Міжнародне свідоцтво про COVID-вакцинацію: МОЗ нагадало українцям, як отримати документ

Міжнародне свідоцтво про COVID-вакцинацію: МОЗ нагадало українцям, як отримати документ

Фото: Суспільне

Документ в паперовій формі можна отримати у свого сімейного лікаря.

Усі щеплені двома дозами вакцини проти коронавірусу, які доступні в Україні, можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію від COVID-19 у свого сімейного лікаря.

Про це нагадує Міністерство охорони здоров'я у Facebook.

Лікар має роздрукувати бланк міжнародного свідоцтва на звичайному папері формату А4. Свідоцтво треба заповнити англійською та українською мовами, в друкованому форматі або вручну. Бланк можна завантажити за посиланням

Під час оформлення свідоцтва про вакцинацію необхідно взяти з собою закордонний паспорт, оскільки туди вноситимуть номер саме цього документа, а ім’я латинкою має бути записане так само, як у паспорті.

Отримавши свідоцтво варто переконатися, що на ньому стоїть офіційний штамп закладу охорони здоров'я та підпис лікаря, радять в МОЗ.

Зазначимо, Міжнародне свідоцтво про вакцинацію і COVID-сертифікат – це різні документи. Міжнародне свідоцтво про вакцинацію діє в світі з 2015 року і стосується не лише щеплення проти COVID-19. Термін дії свідоцтва – один рік з можливістю продовження. Він також є дійсним під час перетину кордону з тими країнами, які визнали це свідоцтво.

А ось COVID-сертифікат – документ, який тільки розробляють. Його тестують вже протягом 3 тижнів, він буде доступний в електронному вигляді і прив’язаний до бази. ТСН.ua розпитав про "COVID-сертифікати" у проєктної менеджерки у Міністерстві цифрової трансформації Катерини Черногоренко і у Міністерстві охорони здоров'я України. Що таке COVID-сертифікат по-українськи і чи пустять з ним до Європи - читайте у матеріалі ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Наступна публікація