Місія ВООЗ поїде до Китаю, щоб з'ясувати походження коронавірусу

Місія ВООЗ поїде до Китаю, щоб з'ясувати походження коронавірусу

Фото: Associated Press

У дослідженні візьмуть участь представники різних країн.

У Китай, де почався спалах нового коронавірусу COVID-19, для вивчення його походження поїде спеціальна місія Всесвітньої організації охорони здоров'я. Терміни відвідування місії поки організація не називає.

Про це заявив директор програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров'я Майкл Раян. 

Він повідомив, що ВООЗ наразі перебуває в процесі обговорення з китайськими колегами. За його словами, у місії візьмуть участь наукові представники з різних країн.

"Ми перебуває в процесі обговорення з нашими колегами з Китаю. Наскільки я розумію, поки конкретна дата наукової місії не визначена. Але ми чекаємо якнайшвидшої можливості проведення такої місії за участю наукових представників з різних країн", - сказав Райан.

Своєю чергою, генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейесус зазначив, що в проведенні такого дослідження зацікавлені всі сторони. Оскільки лише таким чином людство зможе уникнути виникнення нового спалаху в майбутньому.

"Всі сторони розуміють важливість дослідження походження вірусу. Тому що, таким чином, шляхом вивчення походження вірусу, ми зможемо запобігти його появі в майбутньому", - зазначив Гебрейесус.

Нагадаємо, раніше провідний китайський епідеміолог, глава спеціальної комісії з боротьби з розповсюдженням коронавірусу Національного комітету охорони здоров'я Чжун Наньшань заявив, що офіційні звіти влади Уханя, де вперше зафіксували випадок COVID-19, у перші тижні спалаху коронавірусу були неправдивими. Чиновники применшували небезпеку нового коронавірусу і не називали точної кількості заражених.

Як відомо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Згодом задля мінімізації поширення коронавірусу уряд запровадив карантин, який зараз поступово пом'якшується. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація