Місцева влада зможе скасувати пом'якшення карантину, якщо ситуація в регіонах погіршуватиметься, – Ляшко

Дата публікації
Перегляди
577
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Місцева влада зможе скасувати пом'якшення карантину, якщо ситуація в регіонах погіршуватиметься, – Ляшко

Фото: УНІАН

Для вимірювання ситуації вводитимуть чотири критерії.

Під час пом'якшення карантинних обмежень вводитимуть адаптивний карантин, який базуватиметься на чотирьох критеріях. У разі, якщо ситуація в регіоні погіршуватиметься, місцева влада зможе повернути більш суворий карантин.

Про це в ефірі ТСН.19:30 повідомив головний санлікар України Віктор Ляшко.

"Ми вийшли на плато і бачимо, що з такою кількістю випадків коронавірусної хвороби щоденно наша система охорони здоров'я справляється. Ми бачимо, що завантажених ліжок, які відведені під коронавірусну хворобу, не перевищує 10-12%, кількість ліжок у відділеннях інтенсивної терапії в районі 70 на день занято щодня, тому будемо говорити, що в такому випадку система справляється. А для нас, коли ми запроваджували карантин, головне було – не паралізувати систему охорони здоров'я. Тому ми поступово пом'якшуємо карантин, але беремо до уваги саме епідеміологічну ситуацію. І коли ми будемо пом'якшувати подалі карантин, ми хочемо запровадити адаптивний карантин – буде 4 критерії і буде пом'якшення відбуватися виключно в тих областях, які потрапляють у всі чотири критерії", – сказав він.

За його словами, усі ці критерії вимірюватимуть в кожному регіоні окремо.

"Це рівень захворюваності на 100 тисяч населення за останні 14 днів, відсоток заповненості ліжок, які відведені для хворих на коронавірусну хворобу, рівень тестування за останні сім днів і це показник R, який порівнює динаміку зростання захворюваності за минулий тиждень, порівняно з попереднім. Ми говоримо, що ми з певного конкретного числа робимо конкретне пом'якшення – тобто запускаємо громадський транспорт з якогось числа і виключно в тих областях, де ці критерії відповідають. В разі, якщо динаміка розпочинається до погіршання після запуску громадського транспорту і органи місцевого самоврядування роблять відповідний аналіз, вони мають рішенням відповідної комісії техногено-еклогічної безпеки та надзвичайних ситуацій повернутися до попереднього етапу і зробити такі обмеження, які діяли до пом'якшення, яке запровадив Кабінет міністрів України", – наголосив Ляшко.

Ляшко розповів, за яких умов може відбутися повернення до суворого карантину

Ляшко розповів, за яких умов може відбутися повернення до суворого карантину

Напередодні повідомлялося, що Віктор Ляшко розповів, як проводитимуть масове тестування населення на коронавірус. Воно розпочнеться тоді, коли в МОЗ чітко пропишуть його алгоритми проведення та використання результатів.

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
577
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація