"Місць у лікарнях все менше, а відбір все жорсткіший": лікар швидкої про госпіталізацю хворих з коронавірусом

"Місць у лікарнях все менше, а відбір все жорсткіший": лікар швидкої про госпіталізацю хворих з коронавірусом

Фото: facebook.com / Felix Liderman

За словами Фелікса Лідермана, зараз госпіталізують лише хворих із важким і дуже важким перебігом COVID-19.

Київські лікарні продовжують наповнюватися і коронавірус продовжує займати не менше 50% у структурі викликів швидкої допомоги. Тобто тільки на 50 відсотків припадають всі травми, нещасні випадки, гострі хірургічні, терапевтичні, неврологічні, урологічні, гінекологічні та інші інфекційні, крім коронавірусу, приводи. А решта 50% акцій в контрольному пакеті викликів викупив саме коронавірус.

Про це повідомив київський лікар швидкої допомоги Фелікс Лідерман у Facebook.

"А тепер та важлива інформація, яку люди повинні знати. Завантаженість лікарень змусила МОЗ посилити критерії госпіталізації хворих і підозрілих з коронавірусом. 27 жовтня вийшов його наказ №2438… Згідно з цим наказом, зараз госпіталізують лише хворих  із важким і дуже важким перебігом COVID-19. Хворі середньої важкості в додаток до легких хворих тепер повинні лікуватися вдома! Виняток може бути зроблено тільки, якщо хворий середньої тяжкості має супутню патологію в стадії декомпенсації. Наприклад, мало мати супутній діабет. Потрібно, щоб він був декомпенсованим, тобто виходив за рамки припустимих параметрів", - наголосив лікар.

А хворі із середнім ступенем тяжкості - це, згідно з протоколом, хворі з пневмонією і легкою дихальною недостатністю, з сатурацією не нижче 92% (за норми не нижче 95%).

"Ще вчора такі хворі приймалися у стаціонар, а сьогодні вже ні! Нікого не хвилює, що у пацієнта двостороння пневмонія і навіть висока температура! Головне зараз - сатурація! Вище 92% - лікарні не приймають! Ідіть і лікуєтеся у сімейного лікаря! Саме таку картину я спостерігав сьогодні у приймальному відділенні однієї з київських лікарень, коли 90% привезених швидкою пацієнтів відправлялися додому своїм ходом! Це були всі хворі з пневмоніями, часто двосторонніми, але яким поки не робили тест на COVID-19, і які не мали статус коронавірусних", - додав він.

Лідерман наголосив, що межа між середніми і важкими пацієнтами дуже тонка. "Сьогодні він середній, а завтра вже важкий, а там лікування вже не пігулками. А хто стан вчасно оцінити зможе? Родичі, сам хворий або сімейний лікар віддалено?", - зазначає він.

Лікар швидкої розповів про поневіряння одного зі своїх сьогоднішніх пацієнтів.

"Саме однією з жертв цього наказу і став мій сьогоднішній пацієнт з коронавірусом. Чоловік 54 років, тиждень хворіє, з температурою яка доходить до 40 градусів, вранці був відвезений швидкою в одну з київських терапій, яка спеціалізовано приймає нетестованих хворих з пневмоніями. До приїзду швидкої хворий встиг випити парацетамол і збити температуру. У приймальному відділенні йому на палець почепили прищіпку на ім'я пульсоксиметр, заміряли сатурацию 96% і на підставі цього виперли додому. Нікого не цікавили інші симптоми та інші обстеження пацієнта! Більше нічого не перевіряли і пацієнта взагалі не оглядали! Сестра завезла хворого додому, а там знову температура 40,5 градуса. Вона викликала швидку повторно. Приїхав я. У хворого виявилася сатурація 86%. Також мені не сподобався жовтуватий колір шкіри, який, ймовірно, розвинувся внаслідок токсичного впливу парацетамолу на печінку, двобічні хрипи в легенях і кардіограма з ознаками ішемії. Пацієнт був під киснем доставлений назад. Там знову поміряли сатурацию, вона виявилася нормальною. Твердження, що це після подавання кисню,  не дуже переконували. Лише після погрози дзвінка на гарячу лінію хворого взяли", - розповів Лідерман.

Лікар швидкої допомоги наголосив, що потік хворих сьогодні не вичерпується.

"А що буде завтра? Адже місць все менше і менше, а значить, критерії стаціонарного лікування і відбір будуть тільки жорсткіші! Кожен повинен усвідомити і зрозуміти, що якщо він серйозно захворіє, то шанс отримати адекватну стаціонарну допомогу у нього дуже невеликий, і його порятунок лише у його руках… Бережіть себе і своїх близьких!" - підсумував лікар.

Нагадаємо, лікар-імунолог прописав чіткий план дій на випадок, якщо ви захворіли на COVID-19.

Читайте також: 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
7043
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація