Мер Умані заявив, що з понад двох тисяч хасидів-паломників тестування на коронавірус зробили лише 20%

Мер Умані заявив, що з понад двох тисяч хасидів-паломників тестування на коронавірус зробили лише 20%

Фото: Associated Press

У десятьох осіб виявили коронавірус.

Із понад двох тисяч паломників-хасидів, яким вдалося потрапити до Умані на святкування Рош га-Шана, 20% протестували на коронавірус у місцевій лабораторії.

Про це в ефірі "Сніданку з 1+1" розповів міський голова Умані Олександр Цебрій. 

За його словами, десять паломників-хасидів отримали позитивні результати тесту на коронавірус. Шість хворих паломників перебувають у готелі, їх лікують лабораторно. Цебрій наголошує, що варто було б протестувати всіх іноземців, якщо вони таки в'їхали на територію країни. "Тестуванням повинні займатися самі паломники під контролем поліції", — каже мер Умані.

Він переконаний, що Кабмін пізно ухвалив рішення про заборону в'їзду на територію країни людей із "червоної зони".

"Я говорив про це ще пів року тому, але мене не чули. 28 серпня остаточна була заборона. Це було запізно, тому наразі на території нашого міста є певна кількість людей із "червоної зони". Декілька місяців тому в нас було нуль інфікованих коронавірусом. Зараз понад 90 людей заражених: хтось лікується на амбулаторному, а хтось перебуває у лікарні. Ми не знаємо, чи буде спалах, але ми готові", — наголосив Олександр Цебрій. 

Мер Умані про безпеку та дотримання карантинних правил під час Рош га-Шана

Мер Умані про безпеку та дотримання карантинних правил під час Рош га-Шана

Як повідомлялося, щороку до Умані Черкаської області на святкування Рош га-Шана приїздять близько 30-40 тисяч хасидів-паломників. Однак цьогоріч в умовах пандемії коронавірусу ситуація у місті склалася інакше. У місто приїхала рекордно мала кількість хасидів святкувати єврейський Новий рік. За різними оцінками, близько двох тисяч хасидів перебувають цьогоріч в Умані. Вони потрапили до України ще до закриття кордонів. 

Крім того, у буферній зоні між Україною і Білоруссю можуть зустріти близько тисячі паломників-хасидів, які застрягли на кордоні. Прочани повертатись додому відмовились і просто серед дороги моляться, грають на інструментах і співають пісень. Слід зауважити, що через навалу хасидів пункт пропуску "Нові Яриловичі" у Чернігівській області третій день залишаєься закритим.

Повʼязані теми:

Наступна публікація