Мер Нетішина у Хмельницькій області написав заяву на УПЦ МП через коронавірус

Мер Нетішина у Хмельницькій області написав заяву на УПЦ МП через коронавірус

Фото: УНІАН

Він вважає церкву винною у поширенні хвороби.

Міський голова Нетішина, що у Хмельницькій області, Олександр Супрунюк написав заяву до СБУ та Нацполіції на УПЦ Московського патріархату через поширення коронавірусу у місті.

Про це він розповів в інтерв’ю місцевому виданню "Є".

"Я вже підписав на СБУ і поліцію заяву про вчинення кримінального правопорушення. Протягом усього періоду передсвяткових і святкових днів, систематично найбільша проблема була із священниками московського патріархату, які ігнорували наші заходи, саботували їх, грубо себе поводили, погрожували. Досить дивна і неадекватна, мені здається, поведінка. Ми долучаємо до заяви скріншоти, де є заклики про те, що хвороба є кругом і в будинках, тому ходіть, ігноруйте, треба ходити до Бога і так далі. (…) Зараз усі контакти, які є, пов’язані із церквою московського патріархату, крім першого випадку. Хоча ця жінка привезла хворобу із Шумського району, де вона вже захворіла і є підозра, що у Почаївській лаврі", - зазначив Супрунюк.

Він заявив, що вважає дії священників "неадекватними", оскільки вони підписали документ із зобов’язаннями не допускати масових скупчень, але ігнорували це.

У Нетішині розташоване стратегічне підприємство – Хмельницька АЕС. Саме у працівників станції вже виявили коронавірус.

"Що до роботи Хмельницької АЕС, то вже вплинуло. Хоча персонал був ізольований, але "прийшло з неочікуваного боку". Зараз усі працівники обстежуються і якщо буде поширення інфекції, то дуже реально, і АЕС до цього уже готова, буде переведено на казарменний режим роботи. Тобто ні звідти, ні туди ніхто не в'їжджатиме і не виїжджатиме. Весь персонал буде на місці цілодобово", - пояснив Супрунюк.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей. 22 квітня карантин подовжили до 11 травня.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Проти УПЦ МП відкрито п’ять кримінальних проваджень через порушення карантину на Великдень

Проти УПЦ МП відкрито п’ять кримінальних проваджень через порушення карантину на Великдень

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація