Менше 10% жителів планети виробили антитіла до коронавірусу — ВООЗ

Менше 10% жителів планети виробили антитіла до коронавірусу — ВООЗ

Фото: Associated Press

Єдиним шляхом до досягнення колективного імунітету залишається вакцинація.

На сьогодні менше 10% населення в усьому світі виробили антитіла до коронавірусу. Оскільки цього недостатньо для досягнення колективного імунітету, єдиним шляхом до нього є вакцинація. 

Про це заявила головна наукова співробітниця Всесвітньої організації охорони здоров'я Сумія Свамінатан, відповідаючи на запитання на сторінці ВООЗ в Twitter.

Експертка зазначила, що у світі проведені майже 500 досліджень, результати яких свідчать, що менше 10% світового населення зараз мають антитіла до COVID-19.

"Звичайно, в деяких місцях, особливо в міських районах з великою щільністю населення, є території, де 50−60% жителів піддалися зараженню вірусом і мають антитіла. Однак це не означає, що все місто, провінція або країна досягли колективного імунітету. Єдиний шлях до досягнення колективного імунітету подібного масштабу – це вакцинація", - сказала Свамінатан. 

Нагадаємо, Україна отримала перші 500 тисяч доз вакцини AstraZeneca (Covishield), розробленої англійсько-шведською компанією і виробленої на потужностях в Індії. Також ми очікуємо на Pfizer, яку нам нададуть безкоштовно у межах глобальної ініціативи COVAX. Її постачання також мали б початися вже, але наразі тривають бюрократичні процеси. А щодо Sinovac, з яким МОЗ підписало контракт, вакцина ще проходить етап реєстрації. Втім, якщо ефективність препарату не буде доведена, держава від неї відмовиться.

Як готуватися до вакцинації, наскільки ефективні препарати і якими можуть бути побічні ефекти після щеплення - читайте у нашому матеріалі. 

"Ніхто не розуміє, як це працює": лікарка-інфекціоністка про антитіла від COVID-19

"Ніхто не розуміє, як це працює": лікарка-інфекціоністка про антитіла від COVID-19

Повʼязані теми:

Наступна публікація