Медики встановили порядок появи симптомів коронавірусу та назвали "передвісник" важкого перебігу хвороби

Медики встановили порядок появи симптомів коронавірусу та назвали "передвісник" важкого перебігу хвороби

Фото: Associated Press

Діарея як ранній симптом, схоже, вказує на більш агресивне захворювання.

Дослідники Університету Південної Каліфорнії дослідили 56 тисяч пацієнтів з COVID-19 та встановили типовий порядок появи симптомів коронавірусу.

Про це пише Business Insider.

Дані показують, що хвороба починається з підвищення температури. Згодом з'являються кашель та біль у м'язах. За цими симптомами слідує нудота та блювання, і зрештою діарея.

Симптоми самі собою не унікальні, але автори дослідження вважають, що порядок їхньої появи допоможе відрізнити COVID-19 від інших респіраторних захворювань.

Здебільшого, виявили дослідники, пацієнти з більш легкими перебігом хвороби мали однаковий порядок появи симптомів, що й пацієнти з важким перебігом. Однак з'ясувалося, що діарея може передвісником більш серйозного стану. 

"У цьому звіті передбачається, що діарея як ранній симптом вказує на більш агресивне захворювання, тому що у кожного пацієнта з цього набору даних, який спочатку переживав діарею, в кінцевому підсумку була пневмонія або дихальна недостатність", - пишуть дослідники.

Тим не менш діарея належить до порівняно рідкісних симптомів COVID-19.

Фото: ТСН.ua

Раніше дослідження показало, що хворі на COVID-19 стають заразними раніше, ніж вважалося. Тепер, ймовірно, необхідно буде відстежувати усі контакти хворого за набагато триваліший період. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація