За словами медиків, за останній місяць виплати скоротилися втричі. Та і їх отримали не всі.
Цього місяця суму виплат лікарям швидкої на Запоріжжі скоротили втричі. Керівництво пояснює це проблемами з фінансуванням. Тим часом кількість хворих на коронавірус в області зростає майже щодоби.
Про це 23 листопада йдеться у сюжеті ТСН.19:30.
642 хворих лише за останню добу – і це в неділю, коли діє карантин вихідного дня. Про те, що в їхніх пацієнтів COVID-19, медики швидкої часто дізнаються вже в лікарні
Такі випадки у бригади щодня. Проте на зміну кожному видають лише 5 масок. А спецкостюми взагалі лише для лікарів, обурюється водій швидкої Андрій Яковлєв.
Щоденний ризик, кажуть медики, частково компенсували так звані "коронавірусні" доплати у 300% від окладу. Але за останній місяць виплата скоротилися втричі. Та й її отримали не всі. А лише ті, хто на думку керівництва, працював з інфікованими найбільше.
"Мені зайшов аванс і зарплата. Ну, хай 3500 нам всім дали доплати", — також обурюється лікарка "швидкої допомоги" Юлія Семенова.
Це фейк — запевняють в облдержадміністрації. Виплачують все і в повному обсязі.
"Всі працівники екстреної медичної допомоги, що обслуговували виклик з COVID-19, отримують доплати. Запорізька служба екстреної медичної допомоги отримала відповідний "пакет" від НСЗУ на роботу з пацієнтами. Вже проведено оплату на суму 120 мільйонів гривень за весь період", — говорить Олена Теряєва, заступниця голови Запорізької ОДА.
Натомість керівництво швидкої стверджує — навіть зменшені виплати можуть виявитися останніми, бо грошей не вистачає.
"Щоб кожний медичний працівник отримав доплату 300%, нашій установі необхідно додатково 27 млн гривень. Ми отримали за один місяць 3 мільйони, інший — 2,5, інший — 4 мільйони. З листопада нам повідомили, що не буде додаткового фінансування на COVID-19. Не буде взагалі", — зазначає Наталія Дорошева, медична директорка КНП ТМО "Обласний центр екстреної медичної допомоги".
Тим часом лише на цій підстанції зараз на коронавірус хворіють четверо працівників.
"Якщо брати навіть близько 8% медичних працівників, то можемо порахувати, коли щодня виходить з ладу 30-40-50 медпрацівників, то довго, звичайно, такі цифри захворюваності наша медична система витримати не зможе", — наголошує Роман Терехов, головний державний санітарний лікар Запорізької області.
Якщо доплати не виплачуватимуть, медики погрожують звільненнями. І в цьому разі лікувати хворих буде нікому. У Міністерстві охорони здоров'я ситуацію наразі не коментують.
Нагадаємо, що від початку пандемії коронавірусу в Україні на COVID-19 захворіли 26 422 медичних працівники, з яких померло — 258.
Автор: Яків Носков.