Медик зі США розповіла, чи інфікується коронавірусом вся сім'я, якщо там є хоча б один хворий

Дата публікації
Перегляди
30к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Медик зі США розповіла, чи інфікується коронавірусом вся сім'я, якщо там є хоча б один хворий

Фото: Associated Press

У США фіксують масові зараження цілих сімей.

Якщо в родині є хоча б один інфікований новим коронавірусом COVID-19, то ним заразяться й інші члени родини, які живуть разом.

Про це розповіла ТСН.Тиждень Валентина Голобородько - лікарка-госпіталістка у Montefiore Medical Center, що розташований у Бронксі, місто Нью-Йорк.

"Оскільки хвороба дуже заразна, як правило, якщо хворіє один, то інфікуються і всі інші члени родини. Таких випадків достатньо, коли ми телефонували доньці розповісти, що помер її батько, а вона каже, що напередодні померла її мати, тобто вони обидва померли від COVID-19 з різницею в один день. Також в мене був випадок, коли я намагалась виписати пацієнтку, але ніхто з її дітей не міг приїхати її забрати, оскільки всі її рідні лежали з коронавірусом і почувалися настільки погано, що ніхто не міг приїхати. Ці випадки, внаслідок високого ступеню заразливості хвороби, спостерігаються", - розповіла лікарка.

Медикам доводиться обирати, кого рятувати: лікарка розповіла про коронавірус у Нью-Йорку

Медикам доводиться обирати, кого рятувати: лікарка розповіла про коронавірус у Нью-Йорку

Вона наголосила, що "якщо люди не поводитимуться дуже обережно навіть тоді, коли ще почуваються добре, то таких родинних заражень ми спостерігатимемо дуже багато. Людина максимально заразна за кілька днів до появи симптомів і перші кілька днів, коли симптоми проявилися. В цей час вона в оточення виділяє найбільшу кількість вірусу. Якщо ми не поводитимемося обережно з нашими родичами і з тими, з ким живемо, навіть коли почуватимемося добре, ми все одно їх заражатимемо".

Лікарі найзараженішого міста в світі порадили, як вижити під час пандемії

Лікарі найзараженішого міста в світі порадили, як вижити під час пандемії

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Дата публікації
Перегляди
30к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація