"Медична система не витримає": стало відомо, скільки пацієнтів із коронавірусом перебувають у лікарнях

"Медична система не витримає": стало відомо, скільки пацієнтів із коронавірусом перебувають у лікарнях

Фото: ТСН

За словами Степанова, за пів року медична система України була значно зміцнена.

В Україні понад 20 тисяч пацієнтів із коронавірусом перебувають в лікарнях. Їхня кількість стрімко зростає. Медична система може не витримати напливу пацієнтів.

Про це під час брифінгу у четвер, 8 жовтня, повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, передає пресслужба відомства.

"Кожного дня ми шукаємо, в який спосіб рятувати людей, щоб це було більш дієво. Однак у медичної системи є певна межа, зокрема обмежена кількість медичних працівників. У наших лікарнях станом на сьогоднішній ранок перебуває понад 20 тисяч хворих, тобто понад 20 тисяч ліжок вже зайняті. І кожного дня ця кількість збільшується. Медична система не витримає, якщо ми не почнемо масово дотримуватися протиепідемічних правил", - заявив він.

За словами Степанова, за пів року медична система України була значно зміцнена:

  • кількість ліжок у лікарнях збільшено від 12 тисяч до 37 тисяч;
  • у 2,5 рази збільшено кількість ліжок з підведеним киснем;
  • до 34 тисяч на добу збільшено кількість тестувань.

"Але я ще раз наголошую - у системи є певна межа. Медицина може банально не витримати, якщо ми не почнемо усі без винятку дотримуватись правил. Я прекрасно розумію, що ми не можемо зараз піти тим шляхом, яким пішли деякі європейські країни. Наприклад, Ізраїль, який запровадив повний локдаун у зв'язку зі збільшенням кількості хворих. Так, це дієвий засіб, щоб розірвати ланцюг передачі вірусу. Однак для економіки нашої країни це може стати катастрофою", - сказав очільник МОЗ.

Нагадаємо, що в Україні за місяць-два буде по 9 тисяч випадків коронавірусу щодня. Стаціонари переповнені, тому що зараз є зростання і сезонних захворювань, і плюс COVID-19. Це ускладнює їхню діагностику лікарям, тому що потрібно вчасно зрозуміти, що це за діагноз: або COVID, або щось інше.

Новий коронавірусний антирекорд перевершив попередній на 600 нових діагнозів

Новий коронавірусний антирекорд перевершив попередній на 600 нових діагнозів

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація