Медекспертка розповіла, чому українці здебільшого неправильно користуються масками

Медекспертка розповіла, чому українці здебільшого неправильно користуються масками

Фото: УНІАН

На її думку, щоразу, знімаючи маску, ви повинні її викидати та мити руки.

Носити маски в сумочці — неправильно. Але і ходити порожньою вулицею в масці також не рекомендується. Про це в ефірі суспільно-політичного ток-шоу "Право на владу" на 1+1 розповіла інфекціоністка та медекспертка Катерина Булавінова.

"Зараз навіть я ношу маску в сумочці, але це неправильно. Це проти правил інфекційного контролю. Якщо користуватися маскою правильно, маску носить хвора людина, яка не хоче заразити інших, і маску носять там, де є ризик зараження, наприклад, десь у великому скупченні людей, де на вас можуть начхати. Але коли ми ходимо порожньою вулицею в масці, або заходимо до магазину, а потім кладемо її до кишені або в сумку, ми сильно підвищуємо ризик заразитися. Щоразу, знімаючи маску, ви повинні її викидати, мити руки", — сказала лікарка.

Також вона висловилася щодо неправильного користування рукавичками, як засобом захисту від розповсюдження хвороб.

"Те саме, коли я бачу людей у перчатках, і вони не знімають їх, не обробляють руки, а потім розповсюджують це всюди", — пояснила Булавінова.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація