Майже дві тисячі летальних випадків: у США встановили добовий антирекорд смертності від коронавірусу

Майже дві тисячі летальних випадків: у США встановили добовий антирекорд смертності від коронавірусу

Фото: Associated Press

У Сполучених Штатах на COVID-19 захворіли вже понад 435 тисяч людей.

Увечері середи, 8 квітня, у США повідомили про ще 14 817 інфікованих новим типом коронавірусу COVID-19. Окрім того, 1 922 пацієнти померли від ускладнень недуги. 

Це найвищий добовий приріст смертності від початку спалаху інфекції в країні, повідомляє CNN

У світі Сполучені Штати є лідерами за кількістю заражень коронавірусною хворобою. Тут станом на 06:00 за київським часом четверга, 9 квітня, нараховують 435 128 пацієнтів із підтвердженим COVID-19. 14 795 із них померли від ускладнень захворювання, тоді як 22 891 пацієнт одужав та виписався з медзакладу. 

Найгіршу ситуацію спостерігають у штаті Нью-Йорк, де нову коронавірусну інфекцію підхопила понад 151 тисяча мешканців.

Раніше повідомлялося, що президент США Дональд Трамп звинуватив у недостатньо ефективній роботі Всесвітню організацію охорони здоров'я, згадавши її пораду не закривати кордони з Китаєм.

"ВООЗ помилилася. З якихось причин організація приділяє найбільшу увагу Китаю. Ми будемо стежити за ситуацією. На щастя, я відхилив їхню пораду щодо відкриття наших кордонів для Китаю. Чому вони дали нам таку погану рекомендацію?", - написав президент у своєму Twitter. 

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація