"Має зробити все для цього": Зеленський вважає, що вакцинація стане перевіркою Степанова на посаді міністра

"Має зробити все для цього": Зеленський вважає, що вакцинація стане перевіркою Степанова на посаді міністра

Фото: УНІАН

На думку президента, попередники Степанова не втрималися на посаді, тому що вірус їх "психологічно вбивав".

Президент Володимир Зеленський вважає міністра охорони здоров'я Максима Степанова найміцнішим з усіх попередників на цій посаді. Водночас перспектива його подальшої роботи як міністра залежатиме від успішності вакцинації українців. 

Про це він сказав в інтерв'ю "Фокусу". 

"Він (Степанов. - Ред.) найміцніший з усіх, хто був. Це точно. Він намагається. Вважаю, що премʼєр-міністр і міністр охорони здоровʼя повинні щільніше працювати разом, повноцінною командою. Мені здається, що це важливо", - сказав Зеленський.

На його думку, вакцинація стане найскладнішим викликом для очільника МОЗ, адже Україна не входить до переліку пріоритетних країн, які найближчим часом отримають вакцину.

"І ось тут виявляється – міністр чи не міністр. Бо якщо твоя країна не входить до списку тих, кому і так нададуть вакцину, і так все буде нормально, і так будуть великі доплати лікарям, ти повинен зробити все, щоб ми опинилися в цьому списку. Це і є перевірка", - зазначив президент. 

Зеленський додав, що поставив Степанову завдання отримати вакцину наприкінці січня, в крайньому разі - в лютому. Водночас результат першого етапу вакцинації буде помітний в лютому і березні 2021 року.

Щодо попередників Степанова на посаді міністра охорони здоров'я, президент висловився так:

"Я вважаю, що вірус психологічно вбивав міністрів. Вони не могли дуже швидко виконувати завдання не тому, що погані, а тому що були міністрами в такий час...

Коронавірус – це війна. А на війні солдатів в атаку веде за собою командир. Якщо він не веде, а першим в атаку біжить солдат, треба міняти командира. Якщо командира вбили, треба, щоб зʼявився інший. Тут те саме". 

Нагадаємо, в Україні вакцинація від коронавірусу триватиме упродовж 2021-2022 років — такі терміни зумовлені розробленою МОЗ і міжнародними експертами "дорожньою картою". Затверджений план вакцинації від коронавірусу передбачає щеплення 23 млн українців.

В Україні першими щеплення від коронавірусу отримають медики та бійці на передовій

В Україні першими щеплення від коронавірусу отримають медики та бійці на передовій

Повʼязані теми:

Наступна публікація