"Має стати національною ідеєю": Зеленський на тлі пандемії анонсував програму "Здорова нація"

"Має стати національною ідеєю": Зеленський на тлі пандемії анонсував програму "Здорова нація"

Фото: УНІАН

Президент каже: треба, щоб ще до інфікування COVID-19 людина знала, як зміцнити свій організм.

Президент Володимир Зеленський, який 9 листопада отримав позитивний тест на новий коронавірус COVID-19, ініціював створення програми "Здорова нація". Вона міститиме практичні рекомендації для українців щодо зміцнення здоров’я, профілактики захворювань та подолання їхніх наслідків.

Про це Зеленський сказав на селекторній нараді, повідомляє пресслужба глави держави 10 листопада.

Президент зазначив: пандемія показала, що люди, які мають сильний імунітет, регулярно займаються спортом, мають легший перебіг коронавірусної хвороби й одужують швидше, тому  акцент потрібно робити на профілактиці, а не лише на лікуванні.

"Коли людина захворіє на COVID-19, лікарі їй прописують профілактичні ліки різного характеру. Ми говоримо зараз про той стан хворого, коли не йдеться про обов’язкове лікування в лікарні й застосування антибіотиків. Тобто, у більшості випадків COVID-19 потрібна самоізоляція та профілактичні ліки, які підтримують нормальний стан здоров’я людини", – зазначив глава держави.

Зеленський додав, що потрібно, щоб іще до інфікування людина знала, як зміцнити свій організм, щоб він був готовий побороти вірус. З огляду на це, президент пропонує створити програму "Здорова нація", у межах якої надавати громадянам інформацію про переваги здорового способу життя, регулярних фізичних навантажень і тренувань, а також про "Кошик здоров’я" –  перелік вітамінів, необхідних для підтримки здорового організму, зміцнення імунітету тощо. За його словами, здорова нація має стати національною ідеєю.

"Час займатися зарядкою чи тренуванням, пити вітаміни. Це час, коли можна зараз зробити таку спортивну оздоровчу програму для нації, покращити здоров'я нації", – зазначив Зеленський, додавши, що треба поліпшувати умови для занять спортом.

Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, який теж зараз лікується від коронавірусу, запропонував долучити до програми спортсменів, які перехворіли на COVID-19, – щоб вони розповідали людям про свій досвід боротьби з хворобою.

"Коронавірус нам підказує, що національна ідея – це здорова нація. Цей сьогоднішній час може об’єднати людей на заході й на сході. Сьогодні проблема COVID-19, проблема здоров’я є для всіх пріоритетною та важливою. Тому сьогодні, у цей час, люди, які є лідерами, спортсмени, які пройшли через випробування, вони могли б дати надію, розповісти конкретні рекомендації", – зазначив Єрмак.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль підтримав ідею створення цієї програми. Представники Офісу президента та Кабінету міністрів незабаром напрацюють план розробки та втілення програми в життя, додають в пресслужбі глави держави.

Нагадаємо, 9 листопада президент України Володимир Зеленський отримав позитивний результат тесту на коронавірус.

Очільник Офіса президента Андрій Єрмак слідом за Володимиром Зеленським повідомив про інфікування COVID-19.

Зеленський підхопив коронавірус: Юлія Мендель про те, як працюватиме та де ізолювався президент

Зеленський підхопив коронавірус: Юлія Мендель про те, як працюватиме та де ізолювався президент

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація