Має бути презентація: Зеленський доручив уряду пояснити бізнесу, як можна працювати під час січневого карантину

Має бути презентація: Зеленський доручив уряду пояснити бізнесу, як можна працювати під час січневого карантину

Фото: Офіс президента України

Пояснити січневі обмеження уряд повинен якнайшвидше.

Президент Володимир Зеленський дав завдання Кабінету міністрів якнайшвидше провести детальне роз'яснення громадянам щодо карантинних обмежень, котрі діють в Україні до 24 січня.

Про це йшлося на традиційній нараді в глави держави 11 січня.

Зокрема, уряд повинен у найстисліші терміни представити детальну презентацією всіх обмежень. Президент наголосив, це пояснення має бути таким, щоб бізнес розумів, як він може працювати, а також аби уникнути непорозумінь між владою та людьми.

Своєю чергою, голова уряду Денис Шмигаль зауважив, що завдяки покращенням у медичній галузі та збільшенню кількості ліжок з доступом до кисню летальність в Україні становить лише 1,8%, тоді як у світі цей показник – 2,14%.

Прем’єр також уточнив, що карантин в Україні значно м’якший, аніж локдауни у країнах ЄС. Але навів приклад, що під час карантину у європейських країнах у продуктових крамницях не можуть продавати товари інших груп, зокрема гігієнічні засоби, побутову хімію, одяг.

"Нинішній карантин розроблявся на основі карантину вихідного дня, який ми проходили в грудні і який дав серйозне зниження заражень. Ми дозволили всім працювати впродовж свят, усі підприємці мали можливість заробити. Усі санітарно-епідеміологічні служби, Міністерство охорони здоров’я і світовий досвід показують, що після свят обов’язково настає зростання заражень, тому зараз впровадження суворіших норм карантину є дуже правильним рішенням і дасть змогу уникнути катастрофи", – сказав Денис Шмигаль.

Нагадаємо, міністр охорони здоров’я Максим Степанов відповів на критику щодо заборони продажу деяких товарів. Голова МОЗ заявив, що уряд анонсував посилений карантин ще на початку грудня. І, на його думку, до початку введення обмежень можна було розрахувати, скільки знадобиться товарів, заборонених наразі для продажу в магазинах.

Що зміниться для українців після посилення карантину

Що зміниться для українців після посилення карантину

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація