Масові звільнення медперсоналу та відсутність медикаментів: одеські лікарні виявилися неготовими до коронавірусу

Масові звільнення медперсоналу та відсутність медикаментів: одеські лікарні виявилися неготовими до коронавірусу

Фото: ТСН.ua

Майже все, що наразі мають медзаклади для боротьби з COVID-19, - заслуга благодійників.

Масові звільнення медсестер та санітарок, відсутність ліків, витратних елементів для апаратів штучної вентиляції легенів, захисту для медпрацівників. Про це на всю країну заявили лікарі Одеського обласного клініко-діагностичного центру.

Директор лікарні ошелешує ще більше. Така ситуація, каже, в більшості медзакладів країни, які терміново перепрофілюють під приймання інфекційних хворих. Про це йдеться в сюжеті ТСН.Тижня.

"У нас узагалі порожньо з медикаментами всюди. Я практично кажу за всі лікарні, хто буде приймати хворих, якщо всі лікарні візьмуть приклад і відмовляться приймати хворих", - сказав генеральний директор Одеського обласного клінічно-медичного центру Вадим Шухтін.

Майже все, що наразі має заклад для боротьби з COVID-19, - заслуга благодійників. Але і їм не вистачає ресурсів. Особливо для районних лікарень, де ситуація ще гірша. Волонтери звертаються до чиновників.

"Зараз не той час, коли треба створювати картинку, коли не соромно зізнатися, що ви чогось не можете. Але озвучуйте реальну картину", - сказала керівниця волонтерської організації "Корпорація монстрів" Катерина Ножевникова.

Заклад лише готують до напливу пацієнтів, кажуть чиновники. Обіцяють подбати й про кадровий резерв для лікарні. Але звідки вербуватимуть необхідну кількість фахівців – невідомо. На відсутність лікарів нарікають не лише в Одеській області.

Олена Черняєва

Як у різних регіонах України протидіють коронавірусу

Як у різних регіонах України протидіють коронавірусу

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація