Маски потрібні і на вулиці, і в парку: український вчений розповів про феномен "британського" штаму коронавірусу 

Маски потрібні і на вулиці, і в парку: український вчений розповів про феномен "британського" штаму коронавірусу 

Фото: УНІАН

Новий штам передається дуже легко, і навіть швидкоплинні контакти з носієм зараз у рази небезпечніші, ніж раніше.

"Британський" штам коронавірусу значно заразніший, ніж "дикий" торішній. Тому носити маски потрібно і на вулиці.  

Про це заявив науковий співробітник відділу фізики біологічних систем Інституту фізики НАНУ Семен Єсілевський на своїй сторінці у фейсбук.

За його словами, новий штам передається дуже легко, і навіть швидкоплинні контакти з носієм зараз у рази небезпечніші, ніж раніше.

"По-перше, на жвавій вулиці неможливо тримати дистанцію в горезвісні 1,5 м. За кілька хвилин на вас встигнуть дихнути близько десяти осіб із досить близької відстані. Так, контакти швидкоплинні, по кілька секунд, але їх багато. За такої фонової захворюваності як у нас зараз, ймовірність бути "обдиханим" носієм вельми істотна", - зауважив Єлісевський.

Вчений додав, що ситуацію дуже сильно погіршує вулична торгівля: у черзі за яблуками у придорожнього лотка ймовірність зараження не особливо відрізняється від черги в магазині, але біля лотку всі без масок.

"По-друге, якщо маски обов'язкові всередині приміщень і не обов'язкові зовні, то утворюються "буферні зони" біля дверей, де люди зупиняються, щоб зняти або надіти маску. Будь-яка зупинка потоку - це скупчення людей. Передбанники магазинів в цьому плані дуже показові - там завжди стоїть близько десяти зівак, які корпаються в кишенях у пошуках маски. Всі вони в процесі цих розкопок дихають один на одного і на тих, які проходять повз", - наголошує Єлісевський.

Крім того, каже вчений, у цих же передбанниках завжди розміщені банкомати, термінали, будочки з батарейками, обмінники і т. п. Черга туди зазвичай теж без масок (тому що охорона магазину перебуває глибше), і це теж додає імовірності "зловити" коронавірус від випадкового носія.

"Це ж стосується і вестибюлів метро, ​​під'їздів будинків, ліфтів: все це тісні приміщення, де скупчуються люди, які забігли з вулиці без масок і неминуче дихають один на одного. Якщо людина зайшла з вулиці вже в масці, то всі ці місця стають значно безпечнішими. По-третє, набагато простіше виробити звичку "перед виходом за поріг квартири надів маску, після приходу додому - зняв", ніж пам'ятати, що треба заздалегідь натягнути її перед будь-яким скупченням людей всередині або за межами приміщення", - розповідає вчений.

Він додав, що ходити без маски можна виключно самому у безлюдному парку.

"Тут ключове слово - самому. Київські парки у вихідні нічим не відрізняються за щільністю від потоку людей на жвавій вулиці. Наприклад, по оболонській набережній в неділю особисто мені комфортніше гуляти в масці, ніж без неї. Так що в умовах міста вимога носити маски повсюдно за межами приватної квартири - швидше виправдано, ніж ні", - підсумував Єлісевський.  

Нагадаємо, раніше у МВС розповіли, кому загрожує штраф у 17 тисяч гривень за відсутність маски. Можуть після одного попередження одразу поштрафувати на 170 гривень. 

Чи доцільно носити маски усюди і чому чимало люду відмовляються прикривати обличчя

Чи доцільно носити маски усюди і чому чимало люду відмовляються прикривати обличчя

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація