"Мами з дітьми плачуть, а палати – порожні": лікарня у Хмельницькому потрапила у скандал через сортування пацієнтів

"Мами з дітьми плачуть, а палати – порожні": лікарня у Хмельницькому потрапила у скандал через сортування пацієнтів

фото / Ірина Поляк-Петренко, Facebook

Жінка поскаржилась на медиків, які перенаправляли її хвору дитину в інший медзаклад, адже вони працюють із пацієнтами з коронавірусною хворобою.

Дитяча міська лікарня Хмельницького потрапила у скандал. Мати 10-річної дівчинки, у якої була температура під 40, обурилась тим, що лікарі відмовлялися приймати сюди маленьку пацієнтку. Вони направляли її в районну лікарню, яка розташована за 25 кілометрів від міста. Водночас сама міська лікарня стоїть напівпорожня.

Чиновники і медики пояснюють — так сортують хворих під час епідемії коронавірусу, пише Оbozrevatel.

Як розповіла Ірини Поляк-Петренко, мати хворої дитини, у ніч на 20 листопада її доньці стало погано. У дитини почалася блювота, піднялася температура до 39,5. Жінка викликала швидку, але медики повідомили, що повезуть дитину в область, в Ярмолинці, або до Красилова. А ось у міську дитячу лікарню нині не приймають.

фото / Ірина Поляк-Петренко, Facebook

"Правдами й неправдами мені вдалося вмовити швидку відвезти нас усе ж таки в міську лікарню. Я сказала, що живу в Хмельницькому, чому я повинна їхати в область? Нас відвезли в дитячу міську лікарню. Вони сказали, що, за рішенням головного лікаря, приймають сюди тільки дітей із травмами, несумісними з життям. Наприклад, після ДТП, а нас повинні везти в область", – розповідає  Ірина.

Ірина каже, що тільки завдяки своєму характеру їй вдалося госпіталізуватися в цю напівпорожню лікарню.

"Нам зробили загальний аналіз крові та провели УЗД. Навіть кров на біохімію не взяли. Після цього сказали, що апендицит під питанням. Поклали в палату. Але вже наступного дня в обід сказали збирати речі, бо нас відвезуть у Ярмолинці. Тут стоять абсолютно порожні палати, нікого немає. Унизу ж плачуть мами з маленькими дітьми з температурою, яких сюди не беруть і відправляють лікуватися за десятки кілометрів від місця проживання", – розповіла жінка.

фото / Ірина Поляк-Петренко, Facebook

Утім, Ірині все ж вдалося залишитись у міській лікарні, її дитині призначили лікування, дівчинці вже стало ліпше.

"Якщо все буде добре, то ми вже сьогодні-завтра випишемося й поїдемо додому", — розповіла жінка.

У Хмельницькій міській раді пояснили, що, згідно з рішенням обласної влади, нині під час епідемії коронавірусу функції лікарень перерозподілено. І міська інфекційна лікарня приймає лише пацієнтів із коронавірусом.

"Так, через те, що нині коронавірус, наша міська лікарня працює з COVID-19. Раніше туди можна було приймати і дітей, і дорослих з інфекціями, ентероколітами та іншим. Тепер – ні. І пацієнтів із підозрою на кишкову інфекцію ми повинні направляти в Ярмолинецьку центральну лікарню", – пояснює начальник управління охорони здоров'я міської ради Борис Ткач.

За його словами, якщо хірурги міської дитячої лікарні зняли підозру на апендицит у дитини, то її потрібно було направити в Ярмолинці.

У департаменті охорони здоров'я обласної адміністрації також підтвердили, що оскільки енетероколіт є інфекційним захворюванням, то, за новими правилами перерозподілу лікарень, таку дитину мали відправити до Ярмолинців.

"Тому що в міській дитячій лікарні немає інфекційного відділення. А в Ярмолинцях є, там хороший грамотний головний лікар і все підготовлено. Їхати туди недовго – усього пів години", – сказали в департаменті.

Нагадаємо, у Кропивницькому в лікарні померла 17-річна пацієнтка, у якої діагностували коронавірус. У дівчини був діабет, і допомогти медики їй не змогли.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація