МАГАТЕ надасть Україні обладнання для виявлення коронавірусу

МАГАТЕ надасть Україні обладнання для виявлення коронавірусу

Фото: Associated Press

Організація відправляє діагностичні машини і набори, реагенти і лабораторні витратні матеріали, а також засоби індивідуального захисту і лабораторні шафи для безпечного аналізу зібраних зразків.

Міжнародне агентство з атомної енергії відправляє першу партію високоточного обладнання для виявлення коронавірусу до понад 40 країн світу.

Про це повідомили у пресслужбі організації.

"Десятки лабораторій в Африці, Азії, Європі, Латинській Америці і Карибському басейні отримають діагностичні машини і набори, реагенти і лабораторні витратні матеріали для прискорення національного тестування, що має вирішальне значення для стримування спалаху. Вони також отримають матеріали для забезпечення біобезпеки, такі як засоби індивідуального захисту і лабораторні шафи для безпечного аналізу зібраних зразків", - йдеться у повідомленні.

Як уточнило українське посольство в Нідерландах на своїй сторінці в Facebook, обладнання також отримає Україна.

"Зупинити пандемію коронавірусу - у спільних інтересах людства. Ми раді бачити фінансовий внесок Нідерландів у проєкт розподілу кількісних ПЛР-тестів на COVID-19 через МАГАТЕ. Це дасть змогу провести швидке тестування в Україні. Нам потрібно працювати разом у глобальному масштабі задля контролю коронавірусу", - наголосили в дипустанові.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація