"Люди, які бояться ДНК-вакцин, повинні боятися також "Спутника V": академік

"Люди, які бояться ДНК-вакцин, повинні боятися також "Спутника V": академік

Фото: Право на владу

Російська вакцина досі не завершила свої клінічні випробування.

Вакцини від коронавірусу, які зроблені на основі матричної РНК, вже продемонстрували значно більшу ефективність, ніж ті, де використовують ДНК. 

Про це розповів доктор біологічних наук, академік  Національної академії наук Сергій Комісаренко suspilne.media, відповідаючи на запитання, чи можна довіряти вакцині Covishield та іншим, які завозять до України, більше, ніж російській "Спутник V".

"Спутник V" зроблений в інституті Гамалеї. Це дуже добрий інститут, відомий, імені Гамалеї, в Москві. Але він ніколи не займався виробництвом вакцин, по-перше, по-друге, вони використали, між іншим, теж ДНК. Тобто у складі цієї вакцини є ДНК, який кодує протеїн, тобто ті люди, які бояться ДНК-вакцин, повинні боятися також "Спутника V", - каже Комісаренко.

За його словами, російська вакцина досі не завершила свої клінічні випробування, а друга фаза проводиться лише на здорових молодих людях.

"Ефективність підраховують лише після проведення третьої фази клінічних випробувань на десятках тисяч осіб, частина з яких захворіла, частина з яких не захворіла, і порівнюють тих, які були вакциновані, з тими, які не вакциновані. І можна тільки тоді вирахувати ефективність вакцини. Для фахівців було зрозуміло, що це був теж фейк", - зауважив академік.

Він додав, що, можливо, "Спутника V" й непогана вакцина, але для цього "потрібно завершити клінічні випробування і потім передати в міжнародні організації протоколи клінічних випробувань".

"Ми вже знайомі з російською статистикою, вони, наприклад, можуть повикидати приклади, які будуть негативними, для того, щоб підвищити по суті рейтинг. Що не є прийнятним, тобто при випробуваннях зараховується все, що відбувається. Коли людина захворіла, коли людина померла, якщо це трапляється. І тоді міжнародна комісія, яка дуже ретельно перевіряє всі протоколи випробувань, говорить, чи можна використовувати препарат", - сказав Сергій Комісаренко.

Нагадаємо, наразі світі існує вже близько десяти вакцин від коронавірусу. Щоправда, не усі вони мають міжнародне схвалення та й до дієвості проти нових штамів виникають питання. Чим відрізняються вакцини від коронавірусу та які з них обирають провідні країни - читайте у нашому матеріалі. 

Новини України: хто отримає укол від коронавірусу на другому етапі вакцинації

Новини України: хто отримає укол від коронавірусу на другому етапі вакцинації

 

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
1141
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація