Люди без патологій теж важко хворіють на COVID-19 — лікарка-інфекціоністка

Автор
Оксана РудаОксана Руда
Дата публікації
Перегляди
1159
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Люди без патологій теж важко хворіють на COVID-19 — лікарка-інфекціоністка

До лікарні також потрапляють спортсмени й люди, які ведуть здоровий спосіб життя.

Відсутність патології у людини не гарантує легкого перебігу COVID-19 в інфікованого пацієнта. Важка пневмонія може розвинутись і в пацієнтів без хронічних захворювань, які стежать за своїм харчуванням, і загалом ведуть здоровий спосіб життя. 

Про це в інтерв'ю ТСН.ua розповіла лікарка-інфекціоністка Чернівецької областної лікарні Ольга Кобевко.

"У нас було дуже багато здорових людей, які не мали супутніх патологій. Днями помер від коронавірусу дуже відомий блогер. Його дружина стверджувала, що лише люди з патологіями можуть захворіти. Але це не так. У нас було дуже багато спортсменів, здорових людей, які вели правильний спосіб життя, стежили за своїм харчуванням. І зараз у нас кілька таких людей лікуються і у них певний розвиток пневмонії не з легким перебігом. Тому не можна стверджувати на 100%, що ця інфекція вражає людей, у кого є якісь важкі захворювання.

Тим не менш, як зазначила лікарка, вірус все ж більше вражає тих людей, у кого є хронічні недуги.

"Ми можемо говорити про те, що дійсно є групи ризику при коронавірусі. Це люди з онкозахворюваннями, судинними, нирковими захворюваннями, цукровим діабетом. Вони — у першій групі ризику. Ми помітили, що вірус вражає більше таких людей. Ми ще не впевнені, чи це на фоні імунітету, чи вірус справді сприятливий до певного типу клітин. Знаємо, що він уражає кров, внутрішню стінку судин.Тому такі люди одразу є в групі ризику", — розповіла Ольга Кобевко.

Нагадаємо, 16 жовтня від коронавірусу помер 35-річний Дмитро Стужук - відомий український фітнес-блогер. Без батька залишилися троє маленьких дітей.

35-річний український фітнес-блогер помер від коронавірусу

35-річний український фітнес-блогер помер від коронавірусу

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1159
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація