Ляшко заявив, що йому "ніколи не буде соромно" за запроваджений у березні карантин

Ляшко заявив, що йому "ніколи не буде соромно" за запроваджений у березні карантин

Фото: УНІАН

Раніше Конституційний суд визнав низку запроваджених обмежень незаконною.

У березні система охорони здоров'я в Україні не була готовою до пандемії COVID-19, тоді як нині вона здатна надавати медичну допомогу всім, хто її потребує.

Із такою заявою головний санітарний лікар Віктор Ляшко виступив в етері телеканалу "Україна 24".

"Ніколи в житті мені не буде соромно за те, що ми в березні ввели карантинні обмеження. Ми врятували життя сотням, можливо тисячам, можливо десяткам тисяч людей", - заявив посадовець. 

Він нагадав, що у березні та квітні, коли в Україні фіксували поодинокі випадки зараження коронавірусом, Західна Європа вже повідомляла про колапс систем охорони здоров'я, які "не мали куди госпіталізовувати хворих", і запроваджувала безпрецендентні карантинні обмеження. 

Як повідомлялося, Конституційний суд 28 серпня визнав неконституційними деякі положення постанови Кабінету міністрів про карантин в Україні, запроваджений у зв’язку з епідемією коронавірусної хвороби COVID-19. 

Йдеться про заборони на проведення масових заходів, роботу закладів громадського харчування, торговельно-розважальних центрів, фітнес-центрів, готелів, хостелів, розважальних закладів, здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, проведення закладами охорони здоров’я планових заходів з госпіталізації, а також про обов'язкову самоізоляцію громадян.

У КСУ визнали, що зазначені протиепідемічні заходи, ухвалені урядом, суперечать конституційним правам і свободам громадян.

Зокрема, обмеження пов'язані із самоізоляцією, обмежують право особи на свободу пересування. А закриття пунктів пропуску, обмеження перевезень Україною, суперечать праву громадян вільно пересуватися і залишати територію країни. 

Коронавірусна статистика: скільки українців насправді подолали СOVID-19

Коронавірусна статистика: скільки українців насправді подолали СOVID-19

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація