Ляшко розповів, скільки в Україні залишилося ліжок для хворих на COVID-19

Ляшко розповів, скільки в Україні залишилося ліжок для хворих на COVID-19

Фото: Віктор Ляшко/Facebook

З 35 тисяч ліжок для госпіталізації інфікованих коронавірусом наразі зайнято 12 тисяч.

Система охорони здоров’я України сьогодні набагато краще підготовлена до протидії поширенню коронавірусу, ніж у березні 2020 року. Утім, динаміка циркуляції вірусу SARS-CoV-2 може бути неочікуваною та непрогнозованою. 

Про це на своїй сторінці в Facebook написав головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

З його словами, у лікарнях країни вистачає місць для лікування хворих на коронавірус. "Наразі в Україні є 35 тисяч ліжок для госпіталізації хворих з коронавірусом, із них зайнято 12 тисяч, а отже, запас потужності є. Крім того, ще 16 тисяч – перепрофільовується додатково. Понад 10 тисяч ліжок вже мають централізоване підключення до кисню (у жовтні 80% ліжок буде підключено), зокрема 3 265 реанімаційних ліжок або ліжок інтенсивної терапії. Окрім того, до наявних ліжок може бути підключено понад 4700 моніторів пацієнта та додатково 4354 кисневі концентратори", –  повідомив Віктор Ляшко.

Він додав, що у разі, коли всі лікарні будуть повністю перепрофільовані на надання медичної допомогти хворим на COVID-19, то для покриття потреб інфікованих коронавірусом "будуть сформовані додаткові медичні бригади із залучення працівників, які наразі працюють в цих закладах (55420 медичних працівників, з них лікарів – 12381, медичних сестер – 26863 та молодшого медичного персоналу – 16176)".

"Кількість апаратів ШВЛ в лікарнях становить 5150 одиниць, з яких 75 відсотків – це апарати середнього та високого класу. Крім того, найближчим часом Україна отримає ще сотні одиниць кисневих концентраторів від ВООЗ. Таким чином усі люди, які потраплятимуть до лікарні з коронавірусом, матимуть доступ до кисневої терапії", – запевняє головний санітарний лікар.

Нагадаємо, 23 вересня зранку число інфікованих коронавірусом в Україні піднялося до 184 734. Кількість випадків COVID-19 за останню добу зросла на понад 3400. 

Коронавірус прогресує: загальне число госпіталізованих в Україні зросло

Коронавірус прогресує: загальне число госпіталізованих в Україні зросло

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
625
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація