Ляшко розповів про ситуацію з українською вакциною проти коронавірусу

Ляшко розповів про ситуацію з українською вакциною проти коронавірусу

Фото: Віктор Ляшко/Facebook

Розробка вітчизняної вакцини - недешеве задоволення, зазначив головний санлікар

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко пояснив, що розробка української вакцини від коронавірусу є "недешевим задоволенням". Тому Міністерство охорони здоров'я просить вітчизняні фармкомпанії розглянути можливість виробництва в Україні іноземних вакцин, які зараз вже проходять клінічні випробування.

Про це Ляшко сказав сьогодні, 16 жовтня, в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Ми повинні розуміти, що розробка вакцини - це досить недешеве задоволення. 10 мільйонів на першій стадії – це розробка пошуку технологій. Далі, коли ми говоримо про те, що є технологія, яку ми хочемо, треба її адаптувати і подивитися на ті технології, якими володіють наші фармацевтичні виробники. І далі поєднувати замовлення держави, готовність і спроможність наших фармацевтичних виробників розробляти і виробляти цю вакцину", - пояснив Ляшко.

За його словами, наразі МОЗ більше просить вітчизняних фармацевтичних виробників, "щоб вони розглянули можливість локалізації виробництва тієї вакцини, яка сьогодні вже перебуває на третій клінічній стадії".

"Без різниці, якої країни-виробника - європейського, американського, індійського. Для того, щоб у разі, якщо вакцина доведе свою ефективність і є можливість виробляти, то краще, щоб на вітчизняних площах це було розроблено і забезпечено українців", - додав головний санлікар.

Нагадаємо, директорка Державного експертного центру МОЗ України Тетяна Думенко повідомила, що тільки-но матеріалів для проведення тестування вакцини проти коронавірусу буде достатньо і вони підтвердять свою безпеку для дослідження в Україні, то до випробовування залучать 4,2 тис. українських добровольців. 

Вакцину проти коронавірусу зможуть випробувати понад 4 тисячі українців

Вакцину проти коронавірусу зможуть випробувати понад 4 тисячі українців

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація