Ляшко розповів, чи запроваджуватиме Україна COVID-паспорти про вакцинацію для в'їзду до країни

Ляшко розповів, чи запроваджуватиме Україна COVID-паспорти про вакцинацію для в'їзду до країни

Фото: Associated Press

Наразі деякі країни розглядають таку можливість.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що питання можливого введення спеціальних COVID-паспортів, які можуть видаватися після вакцинації від коронавірусу, перебуває на контролі у МОЗ, але поки що не впроваджуватиметься в Україні.

Про це він сказав у коментарі "РБК-Україна".

"В Україні це питання також перебуває на контролі, але поки не впроваджується, оскільки ми ще збираємо додаткову інформацію, яка буде гарантувати те, що вакцинована від COVID-19 особа більше не здатна інфікувати інших людей", - зазначив Ляшко.

Він пояснив, що більшість країн під час пандемії скористалися ст. 31 Міжнародних медико-санітарних правил і встановили додаткові вимоги для перетину кордону. В Україні, наприклад, вимагають поліс медичного страхування, який покриває лікування від коронавірусу, а також пропонують пройти 14-денну ізоляцію або отримати негативний ПЛР-тест.

Головний санлікар України також зазначив, що після появи вакцини проти COVID-19 деякі країни розглядають можливість вимагати COVID-паспорт про проведення вакцинації замість нинішніх умов.

Нагадаємо, у світі вже стартувала вакцинація проти коронавірусу. Першою країною, яка почала робити щеплення своїм громадянам стала Велика Британія. Наразі вакцинування також вже роблять у США та країнах ЄС. У лютому-березні 2021 року щеплення від COVID-19 має розпочатися в Україні.

Уряд виділив понад мільярд гривень на вакцинацію від коронавірусу

Уряд виділив понад мільярд гривень на вакцинацію від коронавірусу

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація