Ляшко прогнозує вдвічі більшу кількість випадків COVID-19, ніж було восени

Ляшко прогнозує вдвічі більшу кількість випадків COVID-19, ніж було восени

Фото: Associated Press

Водночас завдяки вакцинації кількість госпіталізованих під час нової хвилі коронавірусної хвороби буде значно меншою.

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко повідомив, що завдяки вакцинації кількість госпіталізованих із COVID-19 під час нової хвилі коронавірусної хвороби буде меншою, хоча самих випадків заражень буде вдвічі більше, ніж восени минулого року. 

Про це він заявив на брифінгу після засідання РНБО у понеділок, 24 січня.

За його словами, станом на сьогодні спостерігається збільшення випадків коронавірусної хвороби в два рази, однак кількість госпіталізацій збільшується всього на 5 відсотків. 

“Хочу назвати цифру — 18 тисяч. Це кількість життів, які сьогодні, як показує математичне моделювання, врятувала вакцинація від COVID-19”, - зауважив міністр. 

Віктор Ляшко стверджує, що у разі збільшення кількості вакцинованих нову хвилю коронавірусної хвороби, попри прогнозовану більшу кількість випадків, Україна пройде більш спокійно, ніж попередні хвилі. 

“Ми прогнозуємо, що кількість випадків буде в два рази більшою, ніж була під час минулої хвилі в жовтні-листопаді, в той же час госпіталізація буде меншою так само, як і кількість смертей”, - зауважив він.

Очільник МОЗ пояснив, що цьому сприяє як імунізація населення, так і те, що штам “Омікрон”, як свідчить перебіг захворювання в європейських країнах, менш агресивний.

Нагадаємо, в Україні за державні кошти закупили і вже відвезли до закладів охорони здоров’я 20 тисяч флаконів препарату "Ремдесивір". Він використовується для лікування хворих на коронавірусну інфекцію.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація