Ляшко пояснив, що треба для відкриття Європою кордонів для українців

Ляшко пояснив, що треба для відкриття Європою кордонів для українців

Фото: ТСН

Україна не відповідає трьом головним критеріям ЄС для відкриття кордонів.

Рівень захворюваності коронавірусом в Україні поки не дозволяє подорожувати українцям до європейських країн з туристичною метою.

Про це 16 жовтня заявив головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко під час онлайн-брифінгу.

За його словами, українці поки що не зможуть скористатися безвізовим режимом для подорожей Європою.

На сьогодні епідемічна ситуація в Україні не відповідає трьом головним критеріям ЄС для відкриття кордонів — охопленню тестування, показникам захворюваності за 14 днів і кількості позитивних тестів на COVID-19.

Саме за цими критеріями Брюссель встановлює спеціальні рівні епідемічної небезпеки для країн — зелений, жовтий або червоний. Існує і сірий рівень — для країн, де кількість тестів не відповідає оптимальним показникам з точки зору охоплення тестуванням.

Україна за нинішніми показниками перебуває в сірій зоні.

Зараз в Україні проводять 120 тестів на 100 тисяч населення, тоді як оптимальним показником ЄС є понад 300 тестів на аналогічну кількість людей. Наразі найвищий рівень тестування зафіксовано у Києві – 271 тест, найнижчий — 64 тести на 100 тисяч населення у Кіровоградській області.

"Країни, де охоплення тестуванням нижче 300 на 100 тис. населення за тиждень, не мають можливості користуватися встановленими для кольорових зон правилами і потрапляють до сірої зони. В Україні цей показник становить 120 на 100 тис. населення (у Києві він найвищий — 271 на 100 тис. населення, у Кіровоградській області найгірший — 64)", — зазначив Ляшко.

Для того щоб кордони ЄС для України були відкриті, країна повинна переміститися на зелений рівень епідемічної небезпеки. Для туристів держав червоного або жовтого рівня встановлені обмеження при перетині європейських кордонів.

Головний санітарний лікар зазначив, що частка позитивних тестів на коронавірус для відкриття кордонів повинна становити не більше 4% . Поки що в Україні даний показник становить 18%. Показники захворюваності не повинні бути більш ніж 25 осіб на 100 тисяч населення. В Україні хворіють на коронавірус 179 осіб на 100 тисяч громадян.

Як повідомлялося, водночас в Україні повторно закривати кордони не збираються навіть у разі другої хвилі пандемії. Про це висловився міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Повʼязані теми:

Наступна публікація