Ляшко попередив про негативні наслідки від можливої мутації коронавірусу в норок

Ляшко попередив про негативні наслідки від можливої мутації коронавірусу в норок

Фото: Associated Press

У Данії запроваджують нові обмеження для людей, які живуть біля норкових ферм.

Прояви COVID-19 у заражених норок схожі з ознаками нового типу коронавірусу, який масово шириться серед населення, але ймовірність антигенної мутації вірусу ще не доведена.

Про це заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко написав у Facebook.

З його слів, хвороба у норок, відома також як "варіант кластера 5", характеризується поєднанням мутацій або змін, які раніше не спостерігалися. Ляшко зауважив що ймовірність антигенної мутації вірусу SARS-CoV-2 поки не доведена, але вона може мати негативні наслідки. Зокрема, для імунітету, повторного інфікування та ефективності вакцин від коронавірусу.

"Однак варіант, пов'язаний з норками – ще відомий як "варіант кластеру 5" - має поєднання мутацій або змін, які раніше не спостерігались. Ймовірність антигенної мутації SARS-CoV-2 ще не доведена, але у найгіршому випадку антигенна мутація може мати наслідки для імунітету, реінфекцій та ефективності вакцин від COVID-19. Щодо вакцин – багато із кандидатів у вакцини від COVID-19 використовують спайк-білок коронавірусу у якості цілі", - йдеться в повідомленні Ляшка.

Головний санлікар додав, що обговорив ситуацію щодо норок з послом Данії в Україні паном Олегом Егбергом Міккельсеном, який розповів про масове знищення тварин на фермах для запобігання поширення недуги і впровадження нових обмежень для 280 тисяч людей, які проживають біля норкових ферм у країні.

Також, зі слів Ляшка, Держпродспоживслужба, Мінекономрозвиток Національна академія наук, Національна академія медичних наук мають дати свою оцінку щодо ризиків, пов’язаних з недугою у норок.

Нагадаємо, що у Данії від норок люди масово заразилися COVID-19. Недугу виявили на фермах у ще 5 країнах. 

У Данії знищать понад 15 мільйонів норок через новий штам коронавірусу

У Данії знищать понад 15 мільйонів норок через новий штам коронавірусу

Повʼязані теми:

Наступна публікація