За 2019 рік у світі 690 тис. людей померли від хвороб ВІЛ, а від коронавірусу за пів року - понад 570 тис. осіб.
Смертність від коронавірусної хвороби COVID-19 за умови збереження нинішніх показників до кінця року може перевищити летальність від найважчих недугів, зокрема, ВІЛ та малярії.
Про це попередив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко у своєму Facebook.
За його словами, у 2019 році від ВІЛ-асоційованих хвороб померли щонайменше 690 тисяч осіб у світі. За перше півріччя 2020 року коронавірус забрав життя понад 570 тисяч людей.
"З такими темпами, COVID-19 до кінця року може стати в один ряд із захворюваннями та явищами, які спричиняють найбільший тягар на здоров'я у світі: діабет, туберкульоз, дорожньо-транспортні пригоди та перевищить не лише ВІЛ, а і малярію, вбивства та самогубства", - повідомив Ляшко.
Крім того, за інформацією Ляшка, 45% від усіх осіб, в яких підтверджено коронавірус, це молоді люди віком від 20 до 49 років.
Нагадаємо, в Україні станом на 13 липня зафіксовано 54 133 випадки коронавірусу. Від початку пандемії померло 1398 людей. За останню добу зафіксували 612 нових випадків. Кількість одужалих сягнула вже 26 503.