Львіські науковці порівняли коронавірус і ГРВІ: який між ними зв'язок і як це впливає на перебіг COVID-19

Львіські науковці порівняли коронавірус і ГРВІ: який між ними зв'язок і як це впливає на перебіг COVID-19

Фото: Associated Press

Дослідження львів'ян почалися ще п'ять років тому.

Люди, які перехворіли на ГРВІ, можуть мати захист від COVID-19, заявили українські науковці з Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Саме це пояснює, чому люди по-різному переносять хворобу.  

Як саме працює взаємозв'язок між ГРВІ і коронавірусом, але чому не варто розслаблятись - у сюжеті Сніданку з 1+1.

Дослідження львів'ян почалися ще п'ять років тому. Вже тоді вчені працювали з різними типами коронавірусів, і тому в них залишились антигени до них, розповідає керівник наукової групи.

"Ми вирішили порівняти імунну відповідь до цих антигенів. Імунна відповідь утворюється в сироватці тих людей, які перехворіли", - каже професор, доктор біологічних наук Ростислав Білий. 

Науковці порівняли імунну відповідь до COVID-19 та інших коронавірусів на львівських пацієнтах, які вже перехворіли коронавірусом, і виявили, що певна ділянка білка повторюється в усіх типах коронавірусів. Це означає, що людина, яка перехворіла на якусь недугу, спричинену одним із коронавірусів, має антитіла й проти збудника COVID-19.  Науковці називають це явище "перехресним імунітетом".

Саме тому деякі люди не хворіють на COVID-19, бо вони вже перехворіли іншим коронавірусом і мають імунітет. Виявляється, що звичайне ГРВІ, яким ми хворіємо щосезону, може бути викликане і коронавірусами, зокрема. "Застуда може викликана бути коронавірусами, аденовірусом, пікорнавірусом тощо. Це все, що лікарі відносять до ГРВІ, - гостру респіраторну вірусну інфекцію", - пояснив науковець. 

Люди, які перехворіли на ГРВІ, можуть мати захист від коронавірусу

Люди, які перехворіли на ГРВІ, можуть мати захист від коронавірусу

Проте визначити, чим саме спровокована застуда, надзвичайно складно. "Коли лікар ставить діагноз ГРВІ, то він не вдається в нюанси, який з 50 чи 60 вірусів може його викликати", - наголосив професор. Тож, якщо ви перехворіли застудою минулої зими, то розслаблятись не варто. У середньому, з 60 різних вірусів, що мігрують за сезон, коронавірусів лише три-чотири. 

У відкриття є ще одна цінність для розробки вакцини. Якщо зробити таку, що націлена саме на ці незмінні ділянки, то вона спрацює, навіть якщо коронавірус мутує. "Ви зможете запобігти такій ситуації, яка є з вірусом грипу, коли ви не можете зробити вакцину, яка б видавала стійкий імунітет протягом кількох сезонів", - пояснив Ростислав Білий. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація