Лукашенко в розпал пандемії коронавірусу пообіцяв "організувати, як належить" парад 9 травня

Лукашенко в розпал пандемії коронавірусу пообіцяв "організувати, як належить" парад 9 травня

Фото: Associated Press

Президент Білорусі заявив, що не може скасувати парад.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що парад на честь Дня перемоги 9 травня не скасують через коронавірус і проведуть як належить.

Про це повідомляє передає видання "Белта".

Президент Білорусі заявив, що не може скасувати парад: "Я довго над цим думав. Звичайно, це емоційна, глибоко ідеологічна річ. Треба пам'ятати, що ті люди (учасники війни) вмирали… заради нас, як би це пафосно не звучало".

Лукашенко попередив організаторів, що якщо цю пропозицію таки ухвалять, то "нікого тягнути на цей захід не треба".

"Не хочуть люди, бояться, бережуть здоров'я — ми це зрозуміємо. Достатньо сьогодні охочих — тисячі й тисячі людей хочуть, щоб цей захід пройшов", — підкреслив президент.

Лукашенко також додав, що окремі російські депутати й сенатори також висловили бажання відвідати парад у Мінську.

"Ми вітаємо це. Нехай приїжджають. Якщо для цього треба виділити засоби зв'язку, ми забезпечимо. У нас аеропорт відкритий. Думаю, ми з керівництвом Росії домовимось про переліт охочих побувати у нас. Ми від наших друзів і братів не закриваємо двері", — білоруський президент.

У цілому президент переконаний, що парад — це не найнебезпечніший з погляду епідеміологів і вірусологів захід, тому що буде організований "як годиться": "Про це ми пізніше скажімо. Може бути, і з трибуни цього параду".

Зазначається, що за весь період поширення інфекції на території країни від коронавірусу померли 97 пацієнтів, які, мали низку хронічних захворювань. Усього у Білорусі від початку пандемії на COVID-19 перевірили 195 430 осіб

Представник ВООЗ у Білорусі Батир Бердикличев заявив, що темпи приросту нових випадків коронавірусу в країні є одними з найвищих в Європейському регіоні ВООЗ.

У Білорусі провели загальнонаціональний суботник попри коронавірус

У Білорусі провели загальнонаціональний суботник попри коронавірус

Повʼязані теми:

Наступна публікація